A kívülálló

Jason Bateman
Yul Vazquez
Mare Winningham
Cynthia Erivo

A kívülálló főhőse egy kétgyerekes családapa, akit szörnyű gaztett elkövetésével vádolnak meg. A vád szerint a köztiszteletben álló kisvárosi tanár megölt egy mindössze tizenegy éves gyereket, és bár az alibije szilárdnak tűnik, a nyomozók megtalálták a tetthelyen az ujjlenyomatát és… Több

Forgatókönyvíró: Stephen King, Richard Price
Premier: 2020.01.12. | HBO Max (2020.01.12.)

2023.05.21 Rozmaring Tündér

Ezt a sorozatot leszűkíthették volna öt-hat részre, mert a fele rettenetesen unalmas. Sajnálom, mert az első két rész és az alaptörténet nagyon ígéretesnek tűnt, a színészi játékban és a film hangulatában sincs semmi hiba. Az utóbbi pozitívumok miatt tudtam végül közepesre értékelni.

2022.04.11 JRD

Egy majdnem jól sikerült adaptáció

Majdnem sikerült. A könyv állatira jó, és az elején hozta is a King-érzést. Rejtély, félelmetesség, talány. Aztán lassan ellaposodik, de még így is élvezhető sorozat. De ne hallgass rám, nézd, és dönts el! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2022.02.24 kabel

Stephen King unalmasítva.

2020.08.23 Szilonka

Az első rész nagyon felcsigázott egy érdekes alapötletet dobott be, de sajnos a részek előrehaladtával egyre kuszább és értelmetlenebb lett az egész. Kár érte.

2020.08.29 Greeta

A kezdés valóban nagyon erős, hamar beszippantja a nézőt, hogy vajon mi állhat a dolog hátterében. A részek előrehaladtával egyre több mindent tudtunk meg és bár nem erre számítottam összességében tetszett a sorozat.

(2020. 05. 01.)
Már Stephen King valóságában élünk
Ha beszélhetünk valamiféle bravúrról A kívülálló kapcsán, az az, hogy mindezek ellenére végig fenn tudja tartani az érdeklődést, a sorozat a lassú tempója ellenére sem válik unalmassá. Több

(2020. 07. 21.)
A feszültség, a bűnügyi szál nagyon a helyén volt, az in medias res kezdéstől eltekintve nagyon lassan és okosan építkeztek, jó volt a valóság és a misztikum ütköztetése is. Több

Értékelés: 8.5/10
(2020. 04. 02.)
A kívülálló egy nagyon erős misztikus krimi, ami simán kiemelkedik a műfaj aktuális mezőnyéből. Ha nem olvastad a könyvet, akkor mindenképpen kötelező látnivaló! Több

(2020. 04. 22.)
Összességében mindenképpen pozitív irányt mutat A kívülállók, de sajnos csakis magának köszönheti, hogy lecsúszott a nagybetűs adaptációk mellől, melyek mozgóképkultúránk meghatározó elemei lettek mára. Több