The Rainmaker
Timcsi
Mickey Rourke
Jon Voight
Matt Damon

Egy fiatal ügyvéd élete legelső perében rögtön egy minden hájjal megkent, kiskapukat kereső biztosítótársasággal száll szembe. Amíg az egyik oldalon rutinos és mindenre elszánt ügyvédek állnak, addig Rudy Baylor mellett csak egy lecsúszott zugügyvédben és a saját képességeiben bízhat,… Több

Forgatókönyvíró: Francis Ford Coppola, Michael Herr
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 1998.02.26.

2022.10.03 Dorkateo

A film nyomokban Coppolát is tartalmaz. Úgy képzelem, a rendező elaludhatott a vágószobában, a vágó pedig nem találta az ollóját.

2017.08.02 Berto49

Hogy lett ez a címe a „Csodatévő” c. Grisham regényből készült Coppola filmváltozatnak? Különös, főleg, hogy van ugyanezen a címen egy kiváló film 1956-ból, K. Hepburn és B. Lancaster főszereplésével. Még 1961-ben láthattam, de kellemes emlékeim vann... Több

2019.02.19 Timcsi

Úristen de régi! :) Maga az ötlet és talán még a történet hangulata is tetszett, de valahogy hiányzott belőle a fűszer.

2018.12.31 indingo

A Damon-DeVito-Rourke trio egy filmben nem semmi. Nálam Danny DeVito alakítása vitte a prímet, bár maga a karaktere is nagyon jó. Tetszett, hogy a több történet szépen megfért egymás mellett.

2016.12.21 film kedvelő

lassan indul be, annyira ,hogy már az embernek kedve lenne kikapcsoln ia televizió készüléket, de nem szabad, mert fel fog pörögni és után csak az embert a vége érdekli, mivel annyira leköti

Matt Damon a forgatás megkezdése előtt munkát vállalt egy bárban, hogy elsajátítsa a déli akcentust.Szerző: mrarizona

Eredetileg Laurence Fishburne-nek szánták Tyrone Kipler bíró szerepét.Szerző: dulkap

Teresa Wright utolsó filmje volt 2005-ös halála előtt.Szerző: dulkap

Az első vágások után a film majdnem 6 óra hosszú volt.Szerző: dulkap