Az őrszem

The Sentinel

A felvételeket 1976. május 21-én kezdték meg, és 1976. július 22-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmet Jeffrey Konvitz 1974-ben megjelent, azonos című regényéből készítették. Konvitz a forgatókönyvírásban is részt vett, de nagyon nem volt megelégedve a rendezéssel megbízott Michael Winner (1935–2013) munkájával.Szerző: Kóborló

A film zenei betétjeinek komponálására az Oscar-díjas John Williamst szerették volna leszerződtetni, de végül a híres zeneszerző nem vállalta el a felkérést.Szerző: Kóborló

Michael Lerman szerepére a rendező eredetileg Martin Sheent szerette volna, de a film producerei nem támogatták az ötletet.Szerző: Kóborló

Az Alison karakterét alakító Cristina Rainesnek nagyon rossz emlékei vannak erről a filmről, illetve a forgatásáról, egy interjú során azt nyilatkozta, hogy soha nem nézte meg a kész filmet.Szerző: Kóborló

Az Universal nagyon szerette volna, hogy Don Siegel vállalja a rendezést, de ő nem vállalta el, mert nem érezte jól magát ebben a műfajban. Szerző: rbernadett

Kate Jacksont felkérték, hogy játssza el Alison Parker szerepét, de visszautasította a lehetőséget. Szerző: rbernadett