Az őrszem

Az őrszem

The Sentinel

Miután még nem áll kész a házasságra, a divatmodell egy hihetetlenül szép brooklyni házba költözik, ahol egyre ijesztőbb dolgok történnek vele, melyek lassan az őrületbe kergetik.

(rbernadett)

Forgatókönyvíró: Michael Winner, Jeffrey Konvitz
Zene: Gil Melle
Premier: 1977.01.07.

2021.03.14 Kóborló

Baljós és kiszámíthatatlan

Sok jót olvastam már erről a filmről, és a legtöbb filmes oldalon is elég pozitív az értékelése. Ha ez nem lett volna elegendő, hogy másfél órát rászánjak eme produkcióra, ráadásként még itt pozitívan véleményezték, így gondoltam, miért ne tehetnék v... Teljes kritika

2020.01.13 Owotonor

Paranoisztikus téveszmék világába bevezető - átvezető elég rendesen feledésbe merült horror. Az újonnan beköltözött nő szomszédjai ahogy lesznek egyre furcsábbak vele szemben - úgy az események is egyre zavarosabb megmagyarázhatatlan oldalukat villan... Több

Egyes elemeiben hasonlít a Rosemary gyermeke című pszicho-horrorra, ami nálam plusz pontot jelent. A téveszmék, fantazmagóriák sötét, brutális világa megspékelve kiváló maszkos munkákkal és egy jó rendezéssel.

A felvételeket 1976. május 21-én kezdték meg, és 1976. július 22-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmet Jeffrey Konvitz 1974-ben megjelent, azonos című regényéből készítették. Konvitz a forgatókönyvírásban is részt vett, de nagyon nem volt megelégedve a rendezéssel megbízott Michael Winner (1935–2013) munkájával.Szerző: Kóborló

A film zenei betétjeinek komponálására az Oscar-díjas John Williamst szerették volna leszerződtetni, de végül a híres zeneszerző nem vállalta el a felkérést.Szerző: Kóborló

Michael Lerman szerepére a rendező eredetileg Martin Sheent szerette volna, de a film producerei nem támogatták az ötletet.Szerző: Kóborló