Vélemények: Toni Erdmann (2016)

De Matt   2022. 01. 25.

Elgondolkodtató

Jó film, kitűnő alakításokkal fűszerezve. Komoly mondanivalója van, de azért hagyott bennem hiányérzetet is. Túl hosszúra sikeredett, és volt benne egy-két erőltetett poén, ami nem feltétlenül vált javára. A szakmai kiteljesedésért, az Európában ma annyit hangoztatott önmegvalósításért gyakran magas árat kell fizetni, és jó, ha az ember már az elején megérti, hogy jobb, ha mérlegre teszi a szakmai élet és a magánélet örömeit. Ha elszigetelődünk, az nem csak a társadalom hibája, hanem inkább a sajátunk!

Berto49   2017. 06. 28.

Többnyire nem értek egyet az agyondicsért filmek kritikáival. Lehet, hogy velem van a baj, de nem törődöm vele. Már a film első perceinél is azon gondolkoztam, hogy „na jó, ennyi volt”, ahogy a postás áll az ajtó előtt, aztán végre megjelenik a vén t... több»

Deku   2017. 10. 16.

Nagyon nem bírom a német filmeket és épp ezért volt olyan elképesztő, hogy mégis bejött. Elképesztő, hogy mennyire nagyon a toppon működött ez a film. Minden téren nagyon remekül teljesített elvártakat hozza és szórakoztató nagyon kellemesen. Nagyon megérte. Ajánlom.

dailyfilmsan   2019. 01. 16.

Majdnem kitéptem a hajam mire a végére értem. Hülyeség. Ne nézd meg!!! NA jó komolyra fordítva a szót értem én hogy a magányt és az elszigetelődést meg kell filmesíteni mert megkeserítik az életet és a drámák ebből nyerik az erejüket de azt lehet ... több»

Dorkateo   2017. 08. 06.

Hahó, a vágó szabadságra ment? Benn felejtette legalább a film felét. Feleslegesen.

lauralaura   2019. 01. 28.

Talán az egyik legfurább film, amit valaha láttam és hossza ellenére meglehetősen szórakoztató volt!!

Ercsi   2016. 11. 29.

Erős dramedy, amit érdemes megnézni. A film színészei egytől egyik tehetségesek, még a legkisebb mellékszereplők ereiben is igazi színészi vér csörgedezik. Számomraegy nagyon pozitív csalódás volt ez a film.

TPetty   2016. 10. 03.

Jó film volt, de szerintem egy kicsit túl hosszú már. Lassan építkezik a film, és tele van jó poénokkal, de voltak benne felesleges, unalmas részek is. 20-30 percet le lehetett volna faragni belőle szerintem, és akkor az egész feszesebb lenne.

Sztyúi   2016. 10. 09.

A film lassan kezdődik, de nagyonis érdemes volt kivárni a végét. Habár a 162 perces játékidő hosszúnak tűnhet, főleg egy vígjátékhoz, de ez nem pusztán csak egy komédia, hanem egy rendkívül komplex tragédia is fontos mondanivalóval.

Dann007   2016. 10. 02.

Még egy vicces német film! Nocsak, lehet, hogy félreimertük a germánokat :) A főszerepekben iváló alakítást láthatunk. A film mondanivalója nagyonis aktuális a globalizálódott modern világunkban. Érdemes megnézni, emrt nem csak szórakoztató, de fontos üzenetet is hordoz.