De Matt

Peter Simonischek

Ines fiatal üzletasszony, aki csak nemzetközi karrierjének él. Apja, Winfried aggódik lánya steril és boldogtalan élete miatt, és elhatározza: újra vidámságot csempész Ines mindennapjaiba. Műfogsort és parókát ragad, és Toni Erdmannként jelenik meg Ines bukaresti irodájában. Tárgyalásokon,… Több

Rendező: Maren Ade
Forgatókönyvíró: Maren Ade
Ország: Ausztria, Németország, Franciaország, Svájc, Monaco, Románia
Premier (HU): 2016.09.29. | Telekom TVGO (2021.03.01.)

2022.01.25 De Matt

Elgondolkodtató

Jó film, kitűnő alakításokkal fűszerezve. Komoly mondanivalója van, de azért hagyott bennem hiányérzetet is. Túl hosszúra sikeredett, és volt benne egy-két erőltetett poén, ami nem feltétlenül vált javára. A szakmai kiteljesedésért, az Európában ma annyit hangoztatott önmegvalósításért gyakran magas árat kell fizetni, és jó, ha az ember már az elején megérti, hogy jobb, ha mérlegre teszi a szakmai élet és a magánélet örömeit. Ha elszigetelődünk, az nem csak a társadalom hibája, hanem inkább a sajátunk!

2017.10.16 Deku

Nagyon nem bírom a német filmeket és épp ezért volt olyan elképesztő, hogy mégis bejött. Elképesztő, hogy mennyire nagyon a toppon működött ez a film. Minden téren nagyon remekül teljesített elvártakat hozza és szórakoztató nagyon kellemesen. Nagyon megérte. Ajánlom.

2017.06.28 Berto49

Többnyire nem értek egyet az agyondicsért filmek kritikáival. Lehet, hogy velem van a baj, de nem törődöm vele. Már a film első perceinél is azon gondolkoztam, hogy „na jó, ennyi volt”, ahogy a postás áll az ajtó előtt, aztán végre megjelenik a vén t... Több

2019.01.28 lauralaura

Talán az egyik legfurább film, amit valaha láttam és hossza ellenére meglehetősen szórakoztató volt!!

2016.11.29 Ercsi

Erős dramedy, amit érdemes megnézni. A film színészei egytől egyik tehetségesek, még a legkisebb mellékszereplők ereiben is igazi színészi vér csörgedezik. Számomraegy nagyon pozitív csalódás volt ez a film.

A film összbevétele 1 390 172 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 023 020 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 135 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film 2016 decemberében megnyerte az öt legfontosabb kategóriát a 29. Európai Filmdíjak gáláján (színész, színésznő, forgatókönyv, rendezés, film), s ezzel Maren Ade lett az első női rendező, aki Európai Filmdíjat vihetett haza. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Winfried Conradi karakterét részben Maren Ade édesapja ihlette, aki szintén szereti megtréfálni az embereket műfogsorával.Szerző: ps

Maren Ade, a rendező öt hónapot töltött el a film vágásával. A munkálatoknak egy hónappal az után látott neki, hogy világra hozta második gyermekét.Szerző: ps

(2016. 09. 30.)
Az apa nevében – bármi legyen is az
Egy farsangi műfogsor, egy vicces paróka meg egy hatalmas bolgár szelleműző jelmez – nem éppen egy nyugdíjas apa tipikus kellékei. A szerepekhez kötődő attitűdök átértelmezéséről szól a fesztivál első igazi szenzációja, a legtöbben pedig egy német rendezőnő nevét tanulgatják. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. Több

(2016. 09. 18.)
Cannes-ban idén szenzációként ünnepelte a sajtó, aztán a zsűri figyelemre se méltatta a Toni Erdmannt. Nagy mozi, de nem adja könnyen magát. Több

Értékelés: 9.5/10
(2016. 09. 29.)
A munkahelyen az előre lépésért, de inkább a túlélésért küzdő középkorú gyermek és a ráérős nyugdíjas szülő problémás viszonyrendszere kimeríthetetlen téma. 95/100 Több

(2016. 09. 18.)
Lássuk be: így is lehet élni, és az élet túl rövid ahhoz, hogy a múlton rágódva, vagy mások bábjaként rángatva elpazaroljuk az értékes időnket. Ilyen európai filmes ÉLMÉNYEKRE lenne szükség. 9/10 Több

(2016. 10. 01.)
A Toni Erdmann a 2016-os év Victoriája: egy hosszú német film, amit a kritikusok agyondicsérnek, de amúgy kevesen fognak megnézni – persze ne legyen igazam. És az az igazság, hogy joggal dicsérik a művet, mert van miért. 8/10 Több