Tranzit

Transit

A film összbevétele 963 156 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 434 890 forintot termelt. A hazai mozik összesen 469 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Christian Petzold François Ozon ajánlására szerződtette Paula Beert a főszerepre. "Lenyűgözött, hogy mindössze 22 évesen milyen érettséget sugároz. Megvan a kellő tapasztalata, ugyanakkor ott van benne a fiatalos báj is. Soha nem találkoztam még hasonlóval" - méltatta a színésznőt a rendező. Szerző: hp

A film eredetileg 1940-ben játszódott volna, csakúgy, mint az azonos című könyv, de a rendező, Christian Petzold végül úgy döntött, hogy történelmi film készítése helyett a napjainkba ülteti át a cselekményt. Szerző: hp

Christian Petzold rendezőnek korábbi filmjeinek forgatókönyvírója, Harun Farocki ajánlotta a figyelmébe a Tranzit című regényt. Szerző: hp

Az azonos című regény második filmadaptációja. A történetet első alkalommal filmesítette meg 1990-ben (Transit).Szerző: hp

A Tranzit című regény szerzője egy zsidó származású kommunista író, Anna Seghers volt, akit a zsidó üldözések idején bebörtönzött a gestapo. A náci rezsim ideje alatt betiltották és elégették a könyveit. Az író előbb Párizsba, majd Marseilles-be menekült, végül Mexikóba emigrált. A háború után visszatért hazájába, és Berlinben élte le hátralevő életét. Szerző: hp

A film alapjául Anna Seghers azonos című, 1944-ben megjelent regénye szolgált. Szerző: hp

A film világpremierje 2018. szeptemberében volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

Christia Petzold rendező "Love in Times of Oppressive Systems" (Szerelem az elnyomó rendszerek idején) címen emlegetett trilógiájának befejező darabja (Barbara - 2012, Phoenix - 2014). Szerző: hp