Egy boldog ember

Egy boldog ember

Un homme heureux

Miközben Jean, egy északi kisváros nagyon konzervatív polgármestere az újraválasztásáért kampányol, felesége, Edith, akivel negyven éve élnek házasságban, közli vele a hírt, amit már nem tud tovább elhallgatni: a lelke mélyén férfi, és mindig is az volt.

Jean először azt hiszi, hogy ez egy… Több

Forgatókönyvíró: Guy Laurent, Isabelle Lazard
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.04.13. | Telekom TVGO (2023.11.01.)
Forgalmazó: Cirko Film

Philippe Katerine

2023.04.14 Pimasz

Sajnos amennyire egy fontos társadalmi témát boncolgat ez a film, annyira lapos és "humortalan". Ezt nagyon sajnáltam, mert bármennyire is korhatáros, ilyen témát szerintem igenis releváns nézni.

2023.04.13 skyman

Bárhogy is nézem, de nálam ez akkor is csak egy középszerű vígjáték nagyon gyengén megírt történettel, sablonos szereplőkkel és gyenge poénokkal. Szerintem semmit sem veszít az ember, ha egyszerűen csak kihagyja.

A film 1 643 550 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 861 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Fabrice Luchini több évnyi kihagyás 2023-ban nem kevesebb, mint négy filmmel tér vissza a forgatáshoz: Un homme heureux, Mon crime, L'Empire és La Petite.Szerző: csd

Catherine Frot és Fabrice Luchini kézenfekvő választás volt Tristan Séguéla számára, különösen azért, mert a film lehetővé tette a rendezőnek, hogy mindkettőjüket együtt mutassa be a vásznon, amire korábban még nem volt példa. Szerző: csd

Guy Laurent és Isabelle Lazard forgatókönyvírókat egy olyan ismerősük története inspirálta a film megírására, aki ötvenévesen nemi átalakuláson esett át, majd mindent megtett, hogy megőrizze kapcsolatát.Szerző: csd