Under the Shadow

Anya és lánya a lázadás után fellépő nehézségekkel igyekszik megbirkózni a nyolcvanas évek Teheránjában, amikor otthonukat egy titkos gonosz erő szállja meg.

(ps)

Rendező: Babak Anvari
Forgatókönyvíró: Babak Anvari
Ország: Egyesült Királyság, Irán, Jordánia, Katar
Premier: 2016.01.22. | Netflix (2019.08.05.)

2019.10.15 bettina50

Érdekes hangulatú film,a végén szokatlan megoldásokkal okozott borzongást .Ajánlom.

2019.03.18 BoBamburg

Szemezgettem egy ideje a filmmel, de valahogy mindig másra esett a választásom. Most azonban eljött az ő ideje is. Nem mondom, hogy gyakran nézek iráni horrorokat (vagy bármilyen filmet), de így elsőre szép kezdés volt. A film egész szépen ötvözi a v... Több

2018.03.18 Queenakasha

Amikor tudomást szereztem erről, hogy iráni horror készül rögtön belelkesültem. Alig várom mindig hogy végre valami mást lássak, ne csak a tipikus amerikai filmeket. Cseppet sem bántam meg. Annyira tetszett a képi világa, a hangulata a hanghatások. Végig feszülten figyeltem mi következik.Jó lenne hasonlókat találni még.

2016.11.28 Cercei

nagyon eros, pszichologikus-szellemes horror, ami vegre egy kicsit kilog a sorbol, van otlete, es szuper a kivitelezes, nem egy tucatfilm, mint amilyenbol az elmult evekben szazakat legyartottak

A film összbevétele 30 999 dollár volt (imdb.com).

Értékelés: 8.5/10
(2016. 11. 27.)
Karakterei, a kultúrával és társadalommal kapcsolatos gondolatai legalább olyan fontosak, mint hogy rettegjünk szellemeitől, és bár szomorú, hogy ezzel már különleges horrornak számít, de mégiscsak ezért figyelemre méltó darab.
8,5/10 Több

Értékelés: 7.5/10
(2018. 12. 10.)
"Az "Árnyékban" az év egyik meglepetésfilmje volt számomra és bár bizonyos szempontból a "A mumus - The Babadook (2014)" testvérfilmje is lehetne, annál jobban tetszett a visszafogott dramaturgia miatt." Több