Ütközések

Crash

Megtalálható a Steven Schneider által szerkesztett "1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz" című könyvben.Szerző: dailyfilmsan

A forgatókönyv már 2001-ben készen volt.Szerző: dailyfilmsan

A Lionsgate a 2004-es Toronto Nemzetközi Filmfesztiválon 4 millió dollárért vásárolta meg a film forgalmazási jogait. Szerző: dailyfilmsan

Az alacsony költségvetés miatt csak hat rendőrautó állt a filmkészítők rendelkezésére.Szerző: dailyfilmsan

A lopott autók garázsában lévő sárga Mini Cooper Paul Haggis rendező autója volt.Szerző: dailyfilmsan

Sandra Bullock mindenáron benne akart lenni a filmben, annyira tetszett neki a történet. Saját zsebből fizette a repülő jegyét a forgatásokra, ezzel is segítve a forgatás igen alacsonyra szabott költségvetését. Szerző: dailyfilmsan

Paul Haggis az egyetlen személy, aki eddig két egymást követő évben Oscart nyert ugyanabban a kategóriában. (Millió dolláros bébi 2004, Ütközések 2005)Szerző: dailyfilmsan

William Fichtner jeleneteit mindössze egy nap alatt vették fel.Szerző: SódóGA

Az Ütközések 2006-ban három Oscar-díjat nyert, köztük a legjobb filmnek járó Oscar-díjat is.Szerző: SódóGA

A filmet 36 nap alatt forgatták le. Szerző: SódóGA

Paul Haggis a rendkívül alacsony költségvetés (6,5 millió dollár) miatt kénytelen volt a saját házában is forgatni. Szerző: SódóGA