Üvöltés 2. - A nővéred egy vérfarkas

Üvöltés 2. - A nővéred egy vérfarkas

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Ben White nővére halálának ügyében nyomoz. Az újságírónőt egy ezüstgolyóval ölték meg. A temetésen Ben találkozik egy okkultizmus-szakértővel, aki elmondja neki, hogy nővére saját maga tervezte meg kivégzését, mert rájött, hogy farkasember.

Forgatókönyvíró: Robert Sarno, Gary Brandner
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Csehszlovákia
Premier: 1985.08.28.
Több

2021.06.15 Kóborló

Hihetetlen minőségzuhanás

1981-ben Joe Dante (akinek olyan filmeket köszönhetünk, mint az 1978-as Piranha, vagy az 1984-es Szörnyecskék) elkészítette a 80-as évek egyik legerősebb vérfarkasos filmjét, a The Howlingot (magyarul az Üvöltést). Mivel a kritikusok kimondottan pozi... Teljes kritika

2016.02.25 papaja

Ez egyike volt a legidiótább filmeknek, nagy időpocsékolás, egyáltalán nem ajánlom semmilyen zsáner kedvelőinek sem.

2015.05.08 acey

Lazán kötődik tartalmilag az első részhez, viszont minőségileg nagyon csúnyán alulmaradt.

A filmbéli Stirbát alakító Sybil Danning címlaplány volt az amerikai Playboy 1983. augusztusi számában.Szerző: Kóborló

A film végén halható bibliai idézet a Jelenések könyvéből való.Szerző: Kóborló

A filmben eredetileg sokkal több komédiaelem is szerepelt, de a producerek addig vágatták a vágószobában, míg szinte az összeset eltüntették a kész produkcióból.Szerző: Kóborló

A filmben látható punk-rock banda egy valós banda, a nevük Babel volt. A filmben többször is felcsendül a banda The Howling című száma.Szerző: Kóborló

Ez az egyetlen olyan folytatás az Üvöltés szériában, ami csupán részben köszön vissza az 1981-es, Üvöltés című filmnek.Szerző: Kóborló