Látomás

Látomás

Vision

Jeanne egy kivételes gyógyfüvet keres Japánban. Az ország legöregebb erdőségében találkozik Tomóval, aki a környék kiváló ismerőjeként kalauzolja az írónőt az ismeretlen vadonban. A sejtelmes vidék egykori románca felidézésére készteti… Több

Rendező: Naomi Kawase
Forgatókönyvíró: Naomi Kawase
Ország: Japán, Franciaország
Premier (HU): 2019.04.18. | Telekom TVGO (2021.02.01.)
Forgalmazó: Cirko Film

2019.04.13 matrosh1980

Az biztos, hogy nekem ehhez a filmhez egyszerűen hangulat kell, máskülönben nagyon türelmetlen lettem volna. Szóval talán szerencse is, hogy olyan állapotban voltam, hogy már az elejétől sikerült elkapnom az egésznek az atmoszféráját, így teljesen magába szippantott.

2019.04.12 TPetty

Engem a film teljesen megnyert magának már alapból a hangulatával, persze a történet is egész jól meg lett írva, annak ellenére, hogy a cselekménynek eléggé sajátos a dinamikája, így kell hozzá némi türelem. Ennek ellenére szerintem mindenképpen érdemes megnézni, hiszen ritka manapság az ilyen kiforrott filmalkotás.

A film világpremierje a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon volt 2018. szeptemberében. Szerző: hp

(2019. 04. 24.)
Kár a filmért, mert Kawase érzékenysége igencsak egyedi, de a kelet és a nyugat házasítása nem tett jót neki. Azért reméljük, hogy hamar visszatalál a saját hangjához. Több