Érdekességek: Vita és Virginia - Szerelmünk története (2018)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Eileen Atkins magyar filmben is szerepelt. Ő játszotta Amanda szerepét Makk Károly 2003-as, "Egy hét Pesten és Budán" című filmjében.

(Berto49 )

Dame Eileen June Atkins (1934) angol színésznő, dráma- és forgatókönyvíró behatóan foglalkozik Virginia Woolf munkásságával. Többek között ő játszotta Woolf szerepét a "A Room of One's Own" = "Saját szoba" című, 1991-es TV-filmben, továbbá ő írta az 1997-es, "Mrs. Dalloway" című film forgatókönyvét, amelyben Vanessa Redgrave volt a főszereplő.

(Berto49 )

Gethin Anthony (Clive Bell) és Brenock O'Connor (Julian Bell) második közös munkája. A két színész együtt játszott a Trónok harca című HBO sorozatban is.

A film forgatása 2017. szeptemberében zajlott Dublinban, Írországban.

A film főszerepeit eredetileg Eva Green és Gemma Arterton alakították volna, azonban egyéb elfoglaltságai miatt Green 2017. májusában végül kénytelen volt visszamondani a szereplést. A helyét Elizabeth Debicki vette át.

A Vita és Virginia Eileen Atkins 1992-es azonos című színművének mozifilmes adaptációja.

A Vita és Virginiát választották a 2019-es Frameline Film Festival nyitófilmjének San Franciscóban.

A Vita és Virginia - Szerelmünk története világpremierje 2018. szeptember 7-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.