Warlock, a sátán fia

Warlock, a sátán fia

Warlock

Warlock (Julian Sands), a Sátán legkönyörtelenebb szolgája ura parancsára arra készül, hogy egyesítse Lucifer bibliáját, mely felfedi a Mindenható kilétét, s nevének hangos visszaolvasásával elhozza az Armageddont. Warlock egyetlen méltó ellenfele, Redferne (Richard E. Grant) az időn át 1988-ba is követi ellenségét, hogy gonosz tervében megakadályozza. Csakhogy későn érkezik, Warlock megátkozza a biblia egy darabjának az őrzőjét, Kassandrát (Lori Singer), aki naponta húsz évet öregszik. A lány nem tehet mást, mint csatlakozik Redferne-höz az ördög utáni hajtóvadászatban.

Rendező: Steve Miner
Író: David Twohy
Premier (HU): 1991.02.07.

2024.03.03 Interfectorem Sabnock

Julian Sands, aki itt volt igazán hiteles!

Nagyon régen, még a VHS ikonikus korszakában láttam narrátorosan, és nagyon tetszett, rongyosra néztük a haverokkal... Sajnos ez a film is trilógiává silányult, és a folytatások már nem lettek igazán méltóak az ikonikus első részhez, ahol a minőség m... Teljes kritika

2023.03.02 erahurka

Steve Minertől a H20 és a House is nagyon bejött, úgyhogy sokat vártam a Warlocktól, de nem igazán kapott el. Pedig van benne fantázia, csak valahogy az egészet túl gyerekesnek éreztem. Mondjuk ez a House-ra is igaz, de az nálam jobban működött.

2019.10.29 Kóborló

Egy régi kedvenc, aminek sokat ártott az eltelt idő

Warlock... Emlékszem még az első alkalomra, amikor szerencsém volt ehhez a filmhez; kimondottan tetszett és szórakoztatónak találtam. Aztán teltek múltak az évek, időközben a Warlock is egy trilógiává bővült, amiknek a folytatásai azért nem értek fel... Teljes kritika

2019.01.31 Owotonor

Elvétve de akadt benne pár félelmetesebb jelenet, ezen kívül Warlock személyisége az ami tetszett számomra de maga a film nem fogott meg főleg ezzel a humorba öntött stílusával gyengének éreztem.

Mivel a filmet kétszer is mozikba küldték, visszatermelte a 7 milliós költségvetését. Egyértelműen emiatt, illetve az időközben aránylag nagyra duzzadt rajongótábora miatt készülhetett el a folytatása 1993-ban.Szerző: Kóborló

A növekvő kultstátusza miatt 1995-ben videojátékot is készítettek belőle.Szerző: Kóborló

Sajnos a film egy valós gyilkosságot is generált 1995-ben. Egy 14 éves kanadai fiú és annak 8 éves társa megölt egy 7 éves kisfiút, mert azt hitték, hogy ha elfogyasztják a megölt kisfiú testzsírját, ők is tudnak majd repülni, mint a filmben Warlock.Szerző: Kóborló

A filmbéli Kasszandrát alakító Lori Singerrel igencsak nehezen boldogultak a stábtagok a forgatások ideje alatt. Például az utolsó pillanatban jelentette be azt is, hogy ő semmiképp nem akarja hordani azokat a maszkokat, amelyekkel eleinte 40, majd később 60 évessé öregítették.Szerző: Kóborló