Watchmen

Watchmen

24.hu
2019/10/22

Értékelés: 8.5/10
A Watchmen túl összetettnek és bizarrnak tűnik ahhoz, hogy megközelítse ezt a szintet, de az biztos, hogy nagyon időszerű témákat feszeget: akár a populizmus világméretű hódításával párhuzamosan szárba szökkenő szuperhős-kultusz, akár a szélsőséges társadalmi megosztottság, akár a generációról generációra örökített traumákról és gyűlölködésről van szó, aminek történelmi gyökerei sokkal messzebbre nyúlnak vissza, mint gondoljuk. Több

Roboraptor
2019/10/29

Ha valaki attól tartott volna, hogy az HBO hanyagul, de legfőképpen feleslegesen nyúl Alan Moore és Dave Gibbons kultklasszikusához, a Watchmenhez, akkor szeretnénk tájékoztatni mindenkit: az október 21-én debütáló sorozat méltó az alapműhöz. Nagyon spoilermentes kritika hat epizóddal a hátunk mögött. Több

Supernatural Movies
2019/10/30

Aztán simán elképzelhető, hogy az évad végére indokolttá válik a döntés, de jelen állás szerint a Watchmen-sorozat nem tud semmi újdonsággal szolgálni, rasszizmus elleni üzenete ugyan releváns, viszont a mozgókép művészetében könnyen találni olyan művet, amely ennél sokkal emblematikusabb módon prezentálta azt. Több

Kultúrpart.hu
2020/01/21

Értékelés: 7.5/10
Van-e valami a maszk alatt?
... a színvonalas, fantáziadús feldolgozások táborát gyarapítja, azt pedig maximálisan kihasználja, hogy nem három órába kell 30 hőst belezsúfolnia... Több

Revizoronline.com
2020/01/21

A Watchmen épp attól élvezetes darab, hogy képes bebizonyítani, mennyire sokoldalú tehetség is a kreátora. Több

KULTer.hu
2021/01/27

Tulsától Manhattanig
A Watchmen nem pusztán egy sorozat, film vagy képregény, hanem egy alternatív valóság (múlt és most már jelen), egy új, ismeretlen, de kicsit mégis ismerős világ. Mivel az 1986-os képregény nagyon magasra tette a lécet, nem túl meglepő, hogy csalódtam a sorozatban, de nem akkorát, mint amekkorára számítottam. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!