szabi17

2. évad (2015) - 22 epizód
3. évad (2016) - 22 epizód
4. évad (2017) - 22 epizód
5. évad (2019) - 12 epizód

Gotham Cityben hemzsegnek a bűnözők, ám Batman még nem tűnt fel a színen. A sorozat két nyomozó, James Gordon (Ben McKenzie) és Harvey Bullock (Donal Logue) munkáját követi nyomon.

(ps)

Premier: 2014.07.26.

2023.02.04 Emmersson

Évadonként mínusz fél csillag

Az értékelésem a sorozat egészére vonatkozik. Sajnos, az egész egy lejtmenet. A nagyon jótól érünk el a silány-közepes szintre. A készítők tisztában vannak a nézői szokásokkal, profin alkalmazzák a pszichológiai ismereteket. Egy rajongó akkor is megnéz egy Batman-sorozatot, ha 10 rész alatt 2-3 értékelhető jelenetet kap. A legtöbb néző pedig beleragad egy sorozatba, „ha már elkezdtem, végéig nézem” alapon. Jól indult, érdekesen mozgatták a szálakat. A korábbról ismert történetek szereplőinek megjelenése, egyre komolyabb tényezővé válása érdekes volt. Persze, nagy izgalom nem lehetett miattuk, ha bajba kerültek – hiszen nyilván túlélik –, de szerencsére voltak feláldozható mellékszereplők. Viszont a 4. évad környékén kezdtem unni, a misztikus szál meg a mindenki feltámad dolog fárasztó volt. Ezt spékelték meg azzal, hogy mindenki mindenkivel harcol, majd szövetkezik, mint egy ócska szappanoperában. Egy bulvárlap szintjén mozgott a szereplők megjelenítése. A szűkös felhozatalból véletlenszerűen valamelyik zakkant mindig megjelent. Nyilván nem a színészi játék volt az erőssége a sorozatnak, de azért a főszereplő dolgozhatott volna egy grimasznál többel is. Az utolsó két évadot becsületből – lásd fentebb! – toltam le. Nem bántam meg, de mély nyomot nem hagyott bennem.

2021.02.10 Laca//Ho/rr/oR//

a nap véleménye

A város, amely sosem alszik

Egy roppant jól kidolgozott történet, amely kielégítően visszaadja a DC Comics képregények hangulatát, és egy az egyben a szemünk elé tárja Gotham világát. Mint a sorozatok tömkelege, a Gotham is az 1. évaddal robbantott igazán nagyot, de leszögezném... Teljes kritika

2020.10.23 csd

Önkifordulás

A Gotham szerintem egy elrettentő példája lehetne az elfuserált lezárásoknak. Nem Bruce Wayne "megérkezésére" vagy épp Batmanné válására gondolok, ez talán evidens is volt, és nem is mondanám fordulatnak. A történet elkomolytalanodás és infantilissé válása szerintem annál nagyobb probléma. A túl sok fordulat, váratlan és képtelen visszatérések teljesen eltávolítják a nézőt az egésztől.

2017.08.21 Deku

Szuper kis Batman előzmény történetet kaptunk ebben a sorozatban. Nekem nagyon tetszik ez a komor, sötét hangulatvilága a sorozatnak. Komolysága végig érződik a sorozatban.

2018.10.24 Norbert93

Pusztán unalomból és ajánlás útján jutottam el arra a szintre, hogy megnézzem, de egyszerűen lebilincselt! A karakterek és a "felemelkedő gonoszok" zseniálisak, (különösen Pingvin és Jerome). Az első évad második felétől pedig olyan zseniálisan beteg... Több

A sorozatot számos díjjal jutalmazták, többek között a Primetime Creative Arts Emmy-díjjal és a Visual Effects Society-díjjal.Szerző: GreyWolf

Robin Lord Taylor azt nyilatkozta, hogy karaktere, Oswald megformálásában Danny DeVito alakítása inspirálta, aki a Pingvint játszotta a Batman visszatér (1992) című filmben.Szerző: ps

2014-ben ezen kívül még két DC Comics feldolgozás készült, a Constantine (2014) és a Flash - A Villám (2014).Szerző: ps

Fish Mooney (Jada Pinkett Smith) korábban egy képregényben sem szerepelt, a karaktert a sorozathoz találták ki. Szerző: ps

Bár a sorozatból nem derül ki, hogy mikor is játszódik, Gotham City látványát a hetvenes-nyolcvanas évek New Yorkja inspirálta.Szerző: ps

(2015. 05. 06.)
Stílusos, ígéretes a pilot, érdekes és izgalmas sorozatot sejtet, alig várom a következő részt. Több