Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Gotham

csd   2020. 10. 23.

Önkifordulás

A Gotham szerintem egy elrettentő példája lehetne az elfuserált lezárásoknak. Nem Bruce Wayne "megérkezésére" vagy épp Batmanné válására gondolok, ez talán evidens is volt, és nem is mondanám fordulatnak. A történet elkomolytalanodás és infantilissé válása szerintem annál nagyobb probléma. A túl sok fordulat, váratlan és képtelen visszatérések teljesen eltávolítja a nézőt az egésztől.

Deku   2017. 08. 21.

Szuper kis Batman előzmény történetet kaptunk ebben a sorozatban. Nekem nagyon tetszik ez a komor, sötét hangulatvilága a sorozatnak. Komolysága végig érződik a sorozatban.

Norbert93   2018. 10. 24.

Pusztán unalomból és ajánlás útján jutottam el arra a szintre, hogy megnézzem, de egyszerűen lebilincselt! A karakterek és a "felemelkedő gonoszok" zseniálisak, (különösen Pingvin és Jerome). Az első évad második felétől pedig olyan zseniálisan beteg... több»

Syracuse   2017. 11. 24.

Az a tény, hogy a filmadaptációkhoz képest sokkal hűbb az eredeti képregényhez, már önmagában sokat elmond a sorozatról. Ehhez remek színészek társulnak, és tökéletesen eltalált hangulat. A vizualitással és a hangulattal sem spóroltak a készítők, nem éppen egy családbarát sorozat, de mindenkinek ajánlom.

hell.l   2016. 05. 09.

Ez a legjobb DC sorozat. Nagyon jól visszaadja a képregények hangulatát és a karakterek is rendkívül jól ki vannak dolgozva. Nagyon jól bemutatja azt is, hogy Gothm városa hogyan is van a bűnözők uralma alatt. A kedvencem Pingvin karaktere, a színész... több»

Balint   2016. 02. 13.

Eddigi legkomorabb képregényes sorozat amihez szerencsém volt, nagyon eredeti és hangulatos, ha valaki tud még hasonlót kérem jelezze felém ;)

somi   2015. 11. 21.

Végre egy történet, ami tényleg a szenny keletkezését meséli el Gothamben. Ezzel együtt végre egy olyan élőszereplős adaptáció, ami a Batman előzményeire reflektál és azt úgy teszi, hogy a képregények cselekményéhez a lehető leghűbb.

Robin Lord Taylor azt nyilatkozta, hogy karaktere, Oswald megformálásában Danny DeVito alakítása inspirálta, aki a Pingvint játszotta a Batman visszatér (1992) című filmben.

(ps)

2014-ben ezen kívül még két DC Comics feldolgozás készült, a Constantine (2014) és a Flash - A Villám (2014).

(ps)

Fish Mooney (Jada Pinkett Smith) korábban egy képregényben sem szerepelt, a karaktert a sorozathoz találták ki.

(ps)

Bár a sorozatból nem derül ki, hogy mikor is játszódik. Gotham City-t a hetvenes, nyolcvanas évek New Yorkja inspirálta.

(ps)

Edward Nygma (Cory Michael Smith) igazi neve Edward Nashton.

(ps)

Néhány esetben a GOTHAM felirat T és H betűi között egy kérdőjel látható. Ez nyilván a Rébuszra utal.

(ps)

Stílusos, ígéretes a pilot, érdekes és izgalmas sorozatot sejtet, alig várom a következő részt! több»