1. évad (2019) - 9 epizód

A sorozat egy párhuzamos univerzumba kalauzol, ahol a szuperhősöket az igazság illegális védelmezőinek tartják. Damon Lindelof a képregény gondolatiságának megőrzése mellett egy új vonalat is becsempészett a történetbe. A jól ismert DC karakterek alapján készült A White Rabbit és a Warner… Több

Forgatókönyvíró: Damon Lindelof, Nick Cuse
Premier: 2019 | HBO Max (2021.10.21.)

2021.05.04 Szentgróti Patrik

Maga a folytatás nem volt rossz ötlet minisorozatként. De amilyen jól indult az első fele, olyan kaotikus, összecsapott lett a második fele a sorozatnak. De külön dicséret, hogy azért a filmből megmaradt karakterek, néhány motívum, jelenségek benne vannak, hogy tényleg kapcsolódjon a filmhez.

2020.09.10 Thibo84 Nézhetetlen

Végignéztem, de egyáltalán nem tetszett nekem. Nem adja vissza azt a hangulatot, amit a képregényekben vagy a filmben láthatott az ember, és szokott meg, aztán nálam az első tíz percben elásta magát a sorozat, amikor a Rorschach követőkből csináltak ... Több

2019.11.30 Norbert93

Ez a sorozat a feje tetejére állította az általa felépített világot, s vele engem is

1-4. részig Nagy reményekkel ültem a sorozat elé, s nem is azt mondom, hogy nagyot csalódtam, de sokkal kevesebbet nyújtott a film, min vártam, ámde nem jelenti azt, hogy a Watchmen gyenge sorozat lenne. Magam sem tudnám megmondani, hogy miért, de le... Teljes kritika

2019.11.03 Attila Herke

Egyedi. Zseniálisan összerakott, érthető fikció. A zenei effektek is nagyon jók. Telitalálatnak tartom két rész megnézése után.

2021.03.16 taba

A történet alapját az 1921-ben történt tulsai rasszista mészárlás adja, a faji ellentéteken kívül a sorozat egyik nagy kérdése: Kellenek önjelölt igazságosztók, miben mások ők, mint a bűnelkövetők? Egyfajta anti-szuperhős sorozat, faji alapú megosztottsággal.

John Cena tweetelt arról, hogy szívesen eljátszaná Dr. Manhattant a sorozatban.Szerző: Thibo84

Az Adrian Veidtet ábrázoló összes jelenetet Walesben, míg a tulsai, oklahomai jeleneteket Grúziában forgatták.Szerző: Thibo84

A vacsorajelenetnél lejátszott dal (Nat King Cole - Unforgettable) ugyanaz, mint amit a Komédiás hallgatott a Watchmen: Az őrzők (2009) című film elején.Szerző: Thibo84

Az 1921-es tulsai mészárlás a színes bőrűek közössége ellen, ami a sorozat elején látható, valós történelmi esemény.Szerző: Thibo84

Terry Gilliam a 90-es évek elején próbált egy Watchmen filmet leforgatni, de annyira epikusnak képzelte el a történetet, hogy az ehhez szükséges idő csak TV-s sorozatként volt megvalósítható, nem pedig filmként. Az elképzelése előkészületbe került a HBO-nál, és Robin Williamst mint Rorschach-ot, Jamie Lee Curtist mint Selyem Kísértetet, Gary Busey-t mint Komikust, és Kevin Costnert mint Éji Bagolyt már ki is nézték. A projekt végül elúszott, miután az HBO nem tudott elegendő költségvetést biztosítani Gilliam terveihez.Szerző: Thibo84

(2020. 01. 21.)
A Watchmen épp attól élvezetes darab, hogy képes bebizonyítani, mennyire sokoldalú tehetség is a kreátora. Több

Értékelés: 8.5/10
(2019. 10. 22.)
A Watchmen túl összetettnek és bizarrnak tűnik ahhoz, hogy megközelítse ezt a szintet, de az biztos, hogy nagyon időszerű témákat feszeget: akár a populizmus világméretű hódításával párhuzamosan szárba szökkenő szuperhős-kultusz, akár a szélsőséges társadalmi megosztottság, akár a generációról generációra örökített traumákról és gyűlölködésről van ... Több

(2019. 10. 29.)
Ha valaki attól tartott volna, hogy az HBO hanyagul, de legfőképpen feleslegesen nyúl Alan Moore és Dave Gibbons kultklasszikusához, a Watchmenhez, akkor szeretnénk tájékoztatni mindenkit: az október 21-én debütáló sorozat méltó az alapműhöz. Nagyon spoilermentes kritika hat epizóddal a hátunk mögött. Több

Értékelés: 7.5/10
(2020. 01. 21.)
Van-e valami a maszk alatt?
... a színvonalas, fantáziadús feldolgozások táborát gyarapítja, azt pedig maximálisan kihasználja, hogy nem három órába kell 30 hőst belezsúfolnia... Több

(2021. 01. 27.)
Tulsától Manhattanig
A Watchmen nem pusztán egy sorozat, film vagy képregény, hanem egy alternatív valóság (múlt és most már jelen), egy új, ismeretlen, de kicsit mégis ismerős világ. Mivel az 1986-os képregény nagyon magasra tette a lécet, nem túl meglepő, hogy csalódtam a sorozatban, de nem akkorát, mint amekkorára számítottam. Több