Wayne világa

Wayne világa

Wayne's World

Wayne (Mike Myers) és Garth (Dana Carvey) egy alagsorban készítik ötletes késő esti show műsorukat, a Wayne világát. Egy napon Oliver (Rob Lowe), a ravasz tévés producer zsíros szerződést ajánl a két srácnak, amit ők szívesen el is fogadnak. Így Wayne megveheti álmai Fender Stratocasterét, a… Több

Forgatókönyvíró: Mike Myers
Premier (HU): 1992.10.02. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.12.29 Gamehun638

Eléggé elvont film. Többször is nekiálltam a megnézésének, de soha sem tudtam befejezni.

2021.11.18 Péter Fazekas

Engem régen se hatott meg a film.

2016.02.27 tomvétsz

A Wayne világa egy igazi kultuszfilm. A gimiben annyiszor néztem meg ezt a filmet, hogy kívülről tudtam az egészet. Wayne figurája legendás. A film egy olyan rocker életérzést sugároz, ami tele van élettel és rock and rollal. Teljesen nyilvánvaló, hogy egy megismételhetetlen klasszikus, sajátos humorral és sajátos karakterekkel.

2016.10.14 demonkiller45

Hatalmas film! A Bohém rapszódiás jelenetet ezrek játszották el azóta autókázás közben, ebben biztos vagyok. Miután láttam a filmet évekig volt odagyógyulva a fejemre a baseball sapka, pont úgy, ahogy Wayne-től láttam. Aztán persze nekem is egy strat... Több

Mike Myers és a rendező, Penelope Spheeris összekülönbözött a film végső vágása során. A vita eredménye az lett, hogy nem Spheeris rendezhette a Wayne világa 2-t.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Alice Cooper koncertjén a két gitárost Steve Vai és Joe Satriani alakította. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben Tia Carrera énekhangját hallhatjuk, amikor Cassandra énekel, beleértve a film végén előadott Ballroom Blitz című dalt is. (Ez a szám a színésznő előadásában felkerült a film hivatalos soundtrackjére is).Szerző: ArpiHajdu és Réci

1992-ben a 10. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2