Videók

Négy fiatal egy erdei házban szeretné tölteni a hétvégét, piknikezéssel egybekötve. Bruce és Ellen az erdőben sétálnak, és kettesben akarják tölteni az éjszakát a szabadban. Bruce elmegy tüzifát keresni, eközben pedig egy tisztáson talál egy tőrt és egy keresztet. Megmutatja Ellennek, aki szerint… Több

Rendező: Sam Raimi
Forgatókönyvíró: Sam Raimi
Premier: 1978

2023.07.04 polgy

Evil Dead alapkőletétel 1978

Értéket ez a film nyilván inkább azoknak rejt, akik hozzám hasonlóan kedvelik Evil Dead sorozatot, hiszen mégiscsak ez az első ujjgyakorlat. Már itt megvannak a későbbi filmekben visszaköszönő jellegzetes elemek, a kézfej, a hintaágy stb. Kicsit úgy tekintek erre, mint amikor egy-egy mai zenesláger első verzióit hallgatom. A filmhez illően például a The Cure együttes A Forest számának jelenlegi és az 1979-es első verziója. Mégiscsak a régiből nőtte ki magát a mai zseniális verzió.

Raimi és Campbell. Nem is írnék most ide sok mindent, csak annyit, tiszteletem feléjük, hogy ennyi elszántsággal és akarattal kezdtek neki a filmnek és a horrorfilmek gyártásának. Két nagyszerű ember, akinek az első alkotása ez, egy amatőr mozi, ami ... Több

2021.05.03 szabi

Jó kis rövidfilm a fiatal Raimi-től. Nyilván ebből született az Evil Dead, de attól még megállja a helyét külön is, szerintem nagyon jó az atmoszférája.

Raimi nem tudta, hogyan terjessze a filmet, de szerencséjére egy detroiti mozi igazgatója az éjszakai vetítésen lejátszotta a Rocky Horror Picture Show bemutatója előtt.Szerző: Archívum

Bruce Campbell a sminkjében aludt, mert nem volt pénz új smink felvitelére. A rendező Sam Raimi is támogatta az ötletet, mondván, hogy így sokkal torzabb lesz az arca.Szerző: Archívum

A filmet mindössze 1600 dolláros összköltségből forgatták a michigani Marshallban, egy farmházában.Szerző: Archívum