Közösség

Vélemény:

 

66 Metallica: Through the Never

(2013)

Metallica: Through the Never

 
dulkap   2015.07.31 19:29
0

Nagyon ingadoztam a 4-es és az 5-ös közt, mert a vége hagyott bennem egy kis hiányérzetet. De szerintem megérdemel egy gyenge ötöst. Ahogy máshol is olvastam a többségnek a Trip-es részek nem tetszettek. Nekem meg pont azt tette különlegessé ezt a filmet. Anélkül lenne egy élvezetes koncert videó, de semmi több. Manapság szinte minden hónapra jut valakitől egy koncert dvd (és most csak a rock zenekarokra gondolok). Ráadásul amellett, hogy látványos ez a koncert is, azért nem a Metallica csinálja a leglátványosabb bulikat. És Nimród és a zenekar nagyot húzott ezzel az ötlettel és a kivitelezés is zseniális. A koncert részek igazi metal zenék, a Trip-es részek, meg igazi metal képek. Látványos, szürreális és árad belőle metal zene.
Hogy van-e mondanivalója, értelme vagy története a dolgoknak nem tudom, de szerintem nem is fontos, inkább úgy érzem, hogy jelképes a dolog. Az egész olyan mint egy LSD-trip(!), amit a Metallica klasszikusok hoznak elő. Összegezve: egy baromi látványos, baromi lendületes, baromi beteg és baromi szürreális koncertfilm, amilyet én még nem láttam egy zenekartól sem.