Közösség

Vélemény:

 

50 Mocsárlény

(1982)

Mocsárlény

 
Márton   2018.11.04 15:52
0

Anno annak idején még a VHS aranykorában én is láttam eme "gyöngyszemet"! Nem is oly rég ismét megnéztem, mert hát már szinte már semmire nem emlékeztem belőle csupán annyi maradt meg, hogy gyerekkoromban tetszett! Sajnos azt kell hogy írjam, hogy ez egy végtelenül gyenge és butácska film volt, aminek pluszban még kimondottan sokat ártott az eltelt idő is! Mondjuk azt nem is tudtam, hogy a Mocsárlény is egy képregény adaptáció lenne (DC karakter) de ettől még nem lett jobb a végeredmény! Először is eme film semmikép sem horror! Próbáltam keresni benne a horror elemeket, de nem jártam túl nagy sikerrel, mert hát mint horrorra emlékeztető jelenetek nincsenek benne! Ez inkább amolyan akció kaland fantasy különös elegye volt, de semmikép nem a jobbik fajtából! Még a színészek nem is teljesítenek annyira rosszul, simán vállalhatóak a játékuk! A legfőbb gondot itt a látvány és a forgatókönyvben található ostobaságok alkotják! Nem tudom hogy milyen költségvetése volt a filmnek, de ennyire rossz szörnyjelmezeket utoljára az 50-60-as években láttam! A történetben található irracionális cselekmények száma miatt én már inkább a trash műfajba sorolnám a Mocsárlényt és ezt a feltevésemet a film végén látható epikus küzdelem csak még jobban ráerősít! A film zenei betétjeiért Harry Manfredini volt a felelős, aki ugyebár oly horrorfilmekhez készített már zenét mint a Péntek 13 széria és sajnos úgy éreztem hogy csak neki nem mondták meg a film készítése alatt, hogy "hé haver, amúgy mi nem egy horrorfilmet készítünk" mert sikerült neki egy igencsak korrekt zenét komponálnia a filmhez, ami igencsak sok esetben hajaz a Péntek 13 zenéire, csak sajnos itt a film képkockáihoz nagyon nem passzolnak! Hisz a zene tele van feszültséggel és pörgéssel, míg amit ez időtájt láthatunk a filmben feszültségmentes és csak nyomokban található az akció is meg benne!