Közösség

Vélemény:

 

59 A keltetés

(2022)

A keltetés

 
drg0602   2023.04.05 17:15
1

Két részre osztanám a véleményemet. 1. Ha úgy nézem a filmet, mint horrorfilm, akkor igen egy igazi hátborzogató, olykor rémisztő, tökéletes alkotás láttam, tele ízig-vérig elképesztő horrorisztikus jelenetekkel . A brutalitás, ami inkább lelkileg érinti meg a nézőt, a film elejétől a végéig jelen van, nem semmi és egyedi. Le a kalappal a rendező előtt! 2. Ha meg az alaptörténetet nézem, akkor hibázik több helyen is az alkotás, szerintem. Kicsit érdekes és abszurd az átváltozás, és az a madár a film elején, és az azzal kapcsolatos hercehurca, az szerintem értelmetlen. A megtalált tojás, aztán meg a madár átváltozása emberré teljesen abszurd. Nekem az annyira furcsa, ahogyan a lény (akiről amúgy a film végre se derült ki, hogy honnan érkezett) átveszi a kislány alakját, kinézetét,,és megpróbál a helyére lépni. Na, ez így, ilyen formában taszító, gusztustalan. A színészi teljesítmények átlagosak, semmi extra. De visszakanyarodnék a véleményem elejére. Valahol tetszene a film, a mértéktelen lelki brutalitás véget, de a történet nem nyűgözött le, és ez sajnos ront az összképen. Értékelés: 6/10