Közösség

Vélemény:

 

72 Kéjlak

(2014)

Kéjlak

 
moov18   2016.03.07 23:02
0

Egészen izgalmasan indított. A film menete folyamatosan egyre feszítettebb, ahogy közeledünk a végéhez. Két szálon folynak az események: egyszer a jelenben vagyunk, mikor is a kétségbeesett kéjlak tulajdonosok egyezkednek az ágyon fekvő hulla fölött, másodszor pedig folyamatosan visszatekintgetünk a múltba. Ez azért is jelentős a mozi szempontjából, mert míg a film elején mindenkit ártatlan, ma született báránynak tartunk, addig ezekből a jelenetekből megtudhatjuk, hogy itt tulajdonképpen senki sem tiszta. A feszültség kézzel fogható, van egy nyomasztó hangulata. Talán főként azért mert az öt srác közül bárkire ráfogható lett volna a gyilkosság, bárkit eltudtam volna képzelni. A néző agytekervényei persze kattognak, forognak ezerrel, azon tanakodunk vajon ki lehetett a hunyó. Én még arra is gondoltam, hogy talán a feleségek rájöttek a titokzatos lakásra és így forraltak bosszút. Azonban a vége ennél jóval bonyolultabb. Legalábbis én értetlenkedve pislogtam akárcsak egy hal a szatyorban. Mikor azt gondolnánk, hogy megtudtuk ki a felelős rájövünk, hogy mégse. Tulajdonképpen egy dupla csavarral kapjuk meg a választ a végén, és mit ne mondjak engem mellbe vágott. Érdemes tehát a 108 percet valahogy átvészelni, egyrészt olyan élményben részesít, ami a mai thrillereknél abszolút egyedülálló. Másrészről pedig a zárás eléggé ütős lett. Én csak ajánlani tudom.