Nineteen Eighty-Four
titra

A jövőben járunk. A Föld lakossága egy nukleáris konfliktust követően három országra oszlik, melyek állandó harcban állnak egymással. A totalitárius Óceániát a mindent látó Nagy Testvér kormányozza, fővárosa pedig Londonban van. Az egyéniség bárminemű megnyilvánulását szigorúan üldöző állam egyik polgára, Winston Smith, az Archívumok részlegén dolgozik hivatalnokként. Titokban naplót vezet, melyben leírja titkos vágyait. Egy nap megismerkedik a vonzó Juliával, aki az Igazság részlegén dolgozik. Megbeszélnek egy randevút annak ellenére, hogy ez tiltott tevékenységnek számít. A szerelmesek végül úgy döntenek, megszöknek, de az elnyomó állami apparátus útjukat állja.

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 1993.03.05.

1984  (1956)

2022.07.24 Gyorvik

Megdöbbentő érzelemvilágú disztópia – amely kizárólag csak hangulati skála felszálló ágán lévő nézők számára javasolt. Sokak szerint a könyv eredetije jobb, de ez minden valószínűség szerint örök dilemma marad a filmes feldolgozásokat illetően. Volt... Több

2022.04.01 JRD

Nem könnyű végignézni egy olyan filmet egy olyan korban, ahol arat a felszínes szórakoztatás. Ez a film a gondolatisága, a megvalósítása, a színészi játéka és a milliónyi felötlő kérdése miatt zseniális alkotás. Elgondolkodtat. Elszomorít, reményt ad... Több

2015.04.26 titra

Én nem szoktam ilyen lenni, hogy jaj a könyv egészen más meg a filmnek semmi köze hozzá, de erre itt most azt kell mondanom, hogy a könyvet muszáj elolvasni. Mi a nézők/olvasók nem fogunk a jövőben járni, de mire végzünk a sztorival megtudhatjuk mi az amiben nem akarunk élni de soha.

2022.04.01 Emmersson

Félelmetesen aktuális

Ahogyan Takáts Tamás (Takáts Tamás Dirty Blues Band) hirdeti a pólóján: "Minden ugyanaz másképpen", úgy a politikában (történelemben) sincsen új a Nap alatt. A világ, az emberek és a technológiák fejlődnek, de a módszer nem változik. Azon kevés filmek egyike, ahol erősebbre sikerült a film, mint a könyv. Komorabb, szikárabb, merevebb... félelmetesebb. Oktatni kellene!

2017.08.23 penzesisti

Az 1984 ma már kicsit maradi filmnek számít, de mégis tetszett. Richard Burton és Suzanna Hamilton egyaránt jó színészek, hitelesek. A történet érdekes és elvont.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap