N/A

Író: Bob Goodman
Premier: 2011.08.08.

2024.04.07 Yosihiro

A hologram segítő

Remek misztikus részt kapunk ebben a részben. Nekem tetszett a történet és a levezetése. Igazi időutazást láthattunk, és igen, megjelenik megint H. G. Wells is, aki próbál segíteni. Végül kiderül, ez a 12-es raktárból való ereklye, és nagy galibát okozhat, ha nem kerül elő. Így a végére sikerül hatástalanítani, és megmenekül mindenki. Szerintem az ilyen részek felüdítőek, mert nemcsak némi akciót és humort kapunk, hanem pici történelmet is csempésznek bele és a misztikum, amit ezzel összeráznak, ami még vonzóbbá teszi az egészet. Kicsit Indiana Jones fílingje is van, de itt nem annyira a kaland domborodik ki, mint az érzelmek, ami a részekben egymásra épülően van felépítve. Így hát ez egyedi sorozatnak mondanám ezzel a misztikus tárgyak, érzelmek terén összekombinálva. Csak ajánlani tudom, remek kikapcsolódás. Üdv: Yosi

A 2. évadban többször elhangzik, hogy H. G. Wells lányát, Christinát 1899-ben Párizsban megölték. Ebben a részben H. G. Wells azt mondja, hogy 1893-ban „Christina két éve meghalt” – ez valahogy nekem nem stimmel, akkor itt hibáztak a történetírók!Szerző: Yosihiro