A bajnok (1993)

Searching for Bobby Fischer

FarZoo   2015. 06. 24.

Egy film, ami rámutat, hogy kisebbnek tűnő döntések milyen lényegesen befolyásolhatják a további történéseket és az ember életét. Egy elgondolkodtató, érdeekes film a felelősségről, a kitartásról. Egyedi hangulatú, magával ragadó, érzelmileg is megfogott.

kuba.pal   2016. 05. 31.

Nagyon kellemes filmélmény, egy mély morális mondanivalóval. Imádtam Ben Kingsley és Fishburne alakítását. Túl sok mindent nem is merek mondani, csak lelőném a "poént". Ajánlom mindenkinek!

papaja   2014. 11. 04.

Először azt gondoltam, hogy a sakk témán keresztül nem igazán lehet komolyabb emberi témákat szemléltetni, de tévedtem. Annyi élet van ebben a filmben, hogy hihetetlen. Igaz, hogy egy kicsit sötét a képi világa, de ennek ellenére nagyon élvezhető!

Joan Allen
Laurence Fishburne

Josh Waitzkin a film megjelenése óta megnyerte a U.S. Junior Sakk Bajnokságot.

(rbernadett )