A herceg menyasszonya

The Princess Bride

2022.05.09 JRD

Gyerekkorom nagy kedvence

A mai napig nagy kedvencem. Nem tartalmaz nagy monológokat (kivéve talán Montoya híres bosszú-beszéde: "A nevem Inigo Montoya. Megölted az apámat. Készülj a halálra!"). Nem tartalmaz nagy látványokat. Humoros és néha annyira bárgyú, hogy csak szeretni lehet. Gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt jó kikapcsolódás, ha az ember átengedi magát a filmnézés örömének és nem keres benne fennkölt gondolatokat. De mindenki döntse el maga! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2019.02.12 HercegPeter

Sok utalással találkoztam már, ami a filmmel volt kapcsolatos. Legtöbbször Inigo Montoya nevével és az ő híres mondatával: Helló! Inigo Montoya vagyok. Megölted az apámat. Készülj a halálra! Ennek ellenére egy kedves, gyermeteg történet, amit a tizen... Több

2017.08.30 Deku

Sajnos már rögtön a bemutató nem fogott meg sem pedig a történet, viszont ismerős ajánlása miatt úgy döntöttem mégis belenézek. Ez azonban nem jött be és így alapból nem ütötte meg a jó szintet.

2019.03.04 dailyfilmsan

Látszik nagyon a filmen hogy a Disney eléggé a lejtő felé haladt ebben az időszakban. Nagyon gyenge ez a film és nem tudom eldönteni hogy direkt akarja magát a szakadékba taszítani vagy nem is tudnak róla hogy oda halad. A legbosszantó hogy paródiaké... Több

2016.02.08 doroffee

Ez egy nagyon kedves, aranyos mese, amelyeknek szerintem az igazi kuriózumát a karakterek jelentik. Azon kívül egy édes kis történet rosszról és jóról - mint egy klasszikus, jó népmese.

2017.03.10 NorbiP

Szerintem egy nagyon aranyos, szórakoztató, és vicces film. Már többször láttam, de szívesen megnézném többször, annyira jó. Bárkinek tudom ajánlani, aki ki akarja kapcsolni az agyát, és szórakozni kíván 2 órára.

2016.09.06 Pirospingu

Megható történet, tényleg egy kiváló mesét mutat be a film. A humora nagyon hatásos, nagyokat tudtam kacagni rajta. Ez a film a Gyalog galopp és a Gyűrűk ura szerelemgyereke. 7/10

2015.06.01 Laci000

Már nagyon régen láttam ezt a filmet, de egy nézhető, látványos kis film. Nagyon jó a filmzene, nagyon tetszett. A történet nem egy ütős, de egyszer-kétszer meg lehet nézni.

2015.12.29 sepsiklaudia

egyszer megnézhető modern mese, de kicsit unalmas

2015.11.03 Cptn_Cold

Könnyen kedvelhető kis műről van itt szó. Azoknak tetszhet ez inkább, akik könnyedebb kikapcsolódásra vágynak és nem valami korszakalkotó dobásra. Legalábbis ez az én véleményem, nekem viszont nagyon bejött.

2016.04.22 Kata

Gyerekkorom nagy kedvence. Nagyon bűbájos, kedves és aranyos mese. Klasszikus mese a jóról és a rosszról. Könnyed kikapcsolódás azoknak akik szeretik az ilyen típusú kedves kis meséket. Ajánlani tudom mindenkinek.

2022.05.08 Davlev

Gyerekkori kedvenc, amit ma is szívesen megnézek bármikor.

2015.03.02 HZ007

Egy modern mesevilág, amiben elképesztő dolgok történnek meg. Frappáns dialógokkal van teli, a karakterek zseniálisak. A történet aranyos, izgalmas egyszerre. A műfaján belül alapmű.

2015.11.21 Buffy

Nem igazán értem a film körül kialakult kultuszt, bár lehet, hogy ennek az az oka, hogy túl későn láttam először. Közepes érdekesnek tartom magát a történetet, a vizuális világot és a megvalósítást is, ezért nem osztom a filmmel kapcsolatos lelkesedé... Több