A híd túl messze van

A Bridge Too Far
elekm90
Gene Hackman
Laurence Olivier

A második világháború a végéhez közeledik. A németek már elvesztették Franciaország nagy részét és a szövetséges csapatok úgy döntenek, ideje végső csapást mérni rájuk. A tervek szerint többezer amerikai, lengyel és angol ejtőernyőst dobnak le Hollandiába, hogy kiépítsenek néhány bázist, amíg az erősítés megérkezik. Három hidat kell elfoglalniuk a Rajnán és a legnagyobb stratégiai fontosságú hely az Arnhem-híd, amit ha elfoglalnak, azzal leblokkolhatják egész Nyugat-Németországot.

Forgatókönyvíró: Cornelius Ryan, William Goldman
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1979.02.08.

2021.07.25 Drtudor

Monthy kudarca, amit győzelemként állított be. Egy csomó katona veszett oda feleslegesen. A néhol vontatott film kiválóan mutatja ezt be. Remek színészi munka egyes karakterek bemutatása.

2020.09.14 elekm90

Rendkívül monumentális háborús film, Richard Attenborough által remekül megrendezve. A színészi gárda is remek, nekem személy szerint Anthony Hopkins és Gene Hackman volt a kedvencem. Ami nem tetszett, hogy egy kicsit belesett a "sokat markol kevese... Több

2018.12.08 harnas1207

Híres színészek, nagyszabású film. Nem szeretem az egyoldalú amerikai háborús filmeket, de ez kivétel. Nagyon szerettem gyerekként is és most is.

2017.08.25 penzesisti

Hiteles és megindító háborús film. Nehezen indul, bontakozik ki a cselekmény, de összeségében teljesen rendben van. Jó szereplőválogatás, kitűnő dramaturgia.

2018.04.25 Attila

Csak a színészlistát kell átböngészni és garantált a siker. Az ilyen kaliberű színészek nem akármilyen filmekhez adják adták a nevüket így elkerülhetetlen az 5 csillag :)

A 7. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1977-ben. Szerző: dulkap

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Audrey Hepburnnek is felajánlották a női főszerepet, ám végül Liv Ullmann kapta (aki korábban a 40 Carats-ban is elvállalta Hepburn helyett a főszerepet). Úgy tűnik a színésznő azokból a filmekből csinál karriert, amelyeket Audrey Hepburn visszautasít. Az eset még egyszer, a Richard ügyei című brit tv-filmmel kapcsolatban is megtörtént.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Alf Joint kaszkadőr súlyosan megsérült abban a jelenetben, amikor leesik a tetőről, ugyanis elvétette a matracot. Szerző: rbernadett

A kaszkadőrökért felelős Vic Armstrong szerint több, mint 100 kaszkadőrt használtak a filmben. Szerző: rbernadett