A kétszáz éves ember

A kétszáz éves ember

Bicentennial Man

A Martin család legújabb tagja, Andrew (Robin Williams), a háztartási robot, akit arra programoztak, hogy némán és kötelességtudóan teljesítse tulajdonosai minden kívánságát. Csakhogy Andrew különbözik a többi robottól, mindenbe beleszól, saját véleménye van, sőt érzelmekre is képes, és beleszeret… Több

Forgatókönyvíró: Isaac Asimov, Nicholas Kazan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2000.02.10.

2023.08.27 Ergit

Mitől lesz egy robotnak lelke?

2022.06.30 JRD

Imádom és utálom ezt a filmet

Imádom, mert Williams félig komikus félig drámai szerepe nagyon jól passzol ehhez a történethez. Utálom azért, mert mindig megríkat. (Hiába, én már csak ilyen érzelmes csont vagyok!) Érdekes 200 év, érdekes döntések, érdekes kalandok sora a teljes film. Szórakoztató, elgondolkodtató, érzelmes és humoros. Nézd meg mindenképp! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2018.12.03 mamiéstöti2

Robin Williams komolyabbik oldalát mutatja meg ebben a filmben. Egyedi a története a maga idejében úttörőnek számít.

Nagyon jó film,hiszen minden értékes emberi tulajdonságot felsorakoztat.Robin Williamsra szinte ráöntötték ezt a szerepet.A szív szava dönt mindíg,itt is bebizonyosodik!

2022.01.03 Ildikó Bacskai

A kétszáz éves ember (1999)

Kedves, megható, izgalmas és látványos film egyben, Robin Williams tökéletesen hozza, amit az ember vár tőle. Mégis átlagos kategóriába tettem, mert nekem sok volt. Szeretem a megható filmeket, de nekem nagyon ömlengővé és túlzóvá vált a vége. Ha az az üzenet, hogy bármivé válhat az ember, csak akarnia kell, azt mondom, oké, egyetértek, csak hiányolom a filmből - és egy kicsit a világból is - a próbálkozást... A próbálkozást önmagunk elfogadására. Mindegy. Kedves családi film, túlagyalósoknak lehet, hogy sok lesz, mint nekem...

Asimov ezen novellája szolgált alapjául Asimov és Silverberger közös regényének a Positronic Man-nek.Szerző: JRD

A novella Nebula-díjat, majd Hugo-díjat kapott.Szerző: JRD

The Bicentennial Man Isaac Asimov egyik novellája, melyet 1976-ban írt. Szerző: JRD

87,4 millió dollárt hozott a film, még a gyártási költsége sem térült meg.Szerző: LionelMessi10