A király beszéde

The King's Speech

2015.10.16 Alexa

Colin Firth-nél jobbat nem is választhattak volna VI. György szerepére. Hihetetlenül hiteles volt számomra. A történetre sem tudok panaszkodni. Írták páran, hogy unalmas. Én inkább angolnak mondanám. Megelevenedett a királyi család történetének egy részlete, korrektül megírva, reálisan.

2015.10.14 Bimbi

Életrajzi-történelmi film kategóriában nálam átlag feletti. Megfogó, érdekes film, amin egy percig sem unatkoztam. A színészek alakításában sem csalódtam.

2016.12.12 film kedvelő

A szereplői gárda fantasztikus főleg Collin Forth. Rendezői munka viszont ellentmondásos Remekül mutat be a király és segéde közti folyamatos ellentét. Máskülönben a film vontatott volt, de ettől ez még egy remek film.

2016.05.08 Cordelia Bennett

Királyfinak lenni nem tündérmese, néha rémálom. Örülök, hogy az alkotók vállalták a kockázatot és leforgatták, pedig a királyi család egyetlen szavára a dobozban maradhatott volna. Szeretnivaló, szívszorító és -melengető film.

2015.11.30 laura2694

nagyon tetszetős és jól összeszedett film, méghozzá a legjobb a színészekkel. Semmivel sem kaptam kevesebbet a filmtől, mint amit vártam. Többszöri megnézésre és tökéletes :)

2016.05.07 Garadi

Nagyon szép film, nagyon jó színészekkel. Lionel és György barátsága kiválóan van felépítve, és a végén lévö beszéd is gyönyörű. Csak ajánlani tudom.

2015.11.23 Beniko

Colin Firth legjobb alakítása. Nagyon szép történet egy olyanfajta küzdelemről, amit talán csak azok értenek meg igazán, akik maguk is beszédhibások.

2016.08.01 Fanni11

Érdekes volt a film bar nem a kedvencem de elgondolkodtato!!! Egyebkent pedig kelloen humoros, azert jokat nevettunk rajta.

2018.01.01 Bogii

Remek történelmi film jó látványvilággal és színészekkel. Csak ajánlani tudom.

2014.12.29 Sniper

Bevallom őszintén, nem voltam túl lelkes a film megnézése előtt, ugyanis egy unalmas történelmi drámára számítottam, de a Oscar-ceremónia után késztetést érezzem, hogy pótoljam a lemaradást. És milyen jól tettem, A Király beszéde egy nagyon mély, és ... Több

2017.08.04 JanneAhonen

Én nem gondoltam volna, hogy egy film ennyire jó lehet ilyen nyugis történettel (és szándékosan nem unalmast írtam). Nagyon szimpatikusak a karakterek, Colin Firth jól játssza a szerepét, a jellemfejlődése pedig külön pikantériája a filmnek. A szinkron kiváló, mindenképp ajánlom a filmet magyarul.

2015.11.26 mrstubbs

Hihetetlen drámaiság vonul végig a történeten. Igazán magával vonza az érzelmeket. Tetszik a díszlet, a hangulat, a szinészi teljesítmény. Nem lehet megúnni

2016.11.30 Szőr SzereLő

Ne ne ne nem rossz film, de de de de azert nem mo mo mo mo mondanám felejthetetlennek. Van benne történelem, humor, és tanulság. 1x nézős.

2015.03.25 tothzsuzsika

Colin Firth és Geoffrey Rush zseniálisak, egy percig nem unatkoztam a filmen, lekötött, szórakoztatott, elgondolkodtatott. Zseniális film.