A kolónia (2015)

Martin Wuttke
Vicky Krieps
Nicolás Barsoff

Klauka89   2022. 02. 13.

Végig fordulatos, izgalmas. Együtt tudtam érezni a szereplőkkel, pedig a Harry Potter 20 - Visszatérés Roxfortba után Emma Watson nem volt épp a kedvencem. Daniel Brühlt a Harc a győzelemért c. filmből Niki Lauda megszemélyesítőjeként ismerhetjük. Re... több»

indingo   2019. 10. 27.

Nagyon erős történet volt. Megtörtént eseményeket dolgoz fel hitelesen. Hihetetlen és megrázó film volt. A két főszereplő is jó volt együtt.

Bogi87   2016. 05. 27.

Első perctől az utolsóig izgalmas, feszültséggel teli dráma. Igaz történeten alapszik, ez teszi még borzasztóbbá a főszereplők által megélteket.

Diesel   2018. 02. 23.

Nagyon kevés olyan romantikus dráma alkotás készült, ami ennyire letaglózza az embert. A történet szerintem kiváló. Nálam az egy plusz pont volt hogy igaz történet alapján készült a film! Emma Watson, és Daniel Brühl annyira hitelesen szerepelnek a f... több»

HercegPeter   2016. 11. 27.

Jelen van a feszültség, szinte az első perctől az utolsóig lehet félteni a szereplőket. A másik véglet pedig, hogy az ennyi idő is elég arra, hogy megutáljuk a negatív karaktereket. Ez a teljes színészgárda dicsérete. Watsontól várható volt a jó alak... több»

Mavil   2016. 06. 09.

Nagyon jó film, mindenképpen érdemes volt megnéznem. Egyszerre megindító és felháborító, rossz belegondolni, hogy ez valóban megtörtént. A két főszereplő, Emma Watson és Daniel Brühl remek alakítást nyújtottak.

Szilonka   2020. 02. 05.

Emma Watson hogy kinőtte magát! Örülök, hogy komolyabb szerepeket is kap. Maga a film lényegretörő volt, sallangmentes egy komoly témában.

Emma Watson 2014 szeptemberében személyesen is ellátogatott Villa Bavierara (az egykori Colonia Dignidad). A média felé nyaralásnak állították be a látogatást, és csak később derült ki, hogy a helyszín felkeresése a szerepre való felkészülés részét képezte.

A Colonia Dignidad egy valóságos titkos fogolytábor volt.

A film forgatása 2014. október 2-án kezdődött el Luxemburgban. A stáb dolgozott Berlinben, Münchenben és Buenos Airesben is.

A kolónia története valós eseményeken alapszik.

A kolónia Emma Watson 26. születésnapján, 2016. április 15-én debütált Kanadában és az Egyesült Államokban.

Egy rendkívül összetett politikai és társadalmi helyzetről forgatott műfajfilmet Florian Gallenberger: a chilei diktatúrát kiszolgáló, szélsőséges vallási nézetek valló német közösségről. Csakhogy A kolónia thrillerként elvérzik Emma Watson gyenge alakítása miatt, ráadásul a háttérbe húzódva halványak maradnak az igazán súlyos kérdések. több»

Gallenberger majdhogynem biztosra ment a témaválasztással, amihez aztán parádés színészgárdát válogatott össze, ám nemcsak ezek a Colonia erényei. A német rendező ráérzett a suspense technikában rejlő erőre, ami által filmje az utolsó percekig izgalmas marad, a nagy fordulat azonban sajnos előre kiszámítható. több»