A kolónia

Bogi87   2016. 05. 27.

Első perctől az utolsóig izgalmas, feszültséggel teli dráma. Igaz történeten alapszik, ez teszi még borzasztóbbá a főszereplők által megélteket.

HercegPeter   2016. 11. 27.

Jelen van a feszültség, szinte az első perctől az utolsóig lehet félteni a szereplőket. A másik véglet pedig, hogy az ennyi idő is elég arra, hogy megutáljuk a negatív karaktereket. Ez a teljes színészgárda dicsérete. Watsontól várható volt a jó alakítás, de hogy Brühl alakítása is tetsszen számomra meglepő. Ez volt az első ilyen film, az eddigi karaktereit nem csíptem.

Mavil   2016. 06. 09.

Nagyon jó film, mindenképpen érdemes volt megnéznem. Egyszerre megindító és felháborító, rossz belegondolni, hogy ez valóban megtörtént. A két főszereplő, Emma Watson és Daniel Brühl remek alakítást nyújtottak.

Diesel   2018. 02. 23.

Nagyon kevés olyan romantikus dráma alkotás készült, ami ennyire letaglózza az embert. A történet szerintem kiváló. Nálam az egy plusz pont volt hogy igaz történet alapján készült a film! Emma Watson, és Daniel Brühl annyira hitelesen szerepelnek a filmben hogy az valami hihetetlen. A film tökéletesen mutatja be, hogy ha két ember szereti egymást akkor bármire képesek egymásért, és nem ismernek lehetetlent. Amit még kiemelnék az az hogy végig rettentően izgalmas a film. Igazi vérbeli dráma. Végig érezni a feszültséget egy percet nem lehet unatkozni közben. Ez egy igazi mestermű. Aki szereti az olyan filmeket ami elgondolkodtató akkor az mindenképpen nézze meg. Még a stáblistát is végig néztem és csak agyaltam közben. Nálam kedvenc tuti hogy majd még megnézem. 10/10

MP170506   2018. 09. 09.

Az elejétől a végéig leköti a néző figyelmét. Egy feszültséggel, izgalommal teli dráma, teljesen megrendítő, hogy miről is szól ez a történet, kegyetlen... A színészek is kiválóak!

August Zirner
Nicolás Barsoff
Martin Wuttke
Vicky Krieps
Nicolás Barsoff
Emma Watson

Egy újabb történelmi alkotás, amely ugyan korrekt és élvezhető darab, de nem volt képes többre a lecke monoton felmondásánál. 7/10 több»

Gallenberger majdhogynem biztosra ment a témaválasztással, amihez aztán parádés színészgárdát válogatott össze, ám nemcsak ezek a Colonia erényei. A német rendező ráérzett a suspense technikában rejlő erőre, ami által filmje az utolsó percekig izgalmas marad, a nagy fordulat azonban sajnos előre kiszámítható. 70/100 több»

Egy rendkívül összetett politikai és társadalmi helyzetről forgatott műfajfilmet Florian Gallenberger: a chilei diktatúrát kiszolgáló, szélsőséges vallási nézetek valló német közösségről. Csakhogy A kolónia thrillerként elvérzik Emma Watson gyenge alakítása miatt, ráadásul a háttérbe húzódva halványak maradnak az igazán súlyos kérdések. 5/10 több»

Emma Watson 2014. szeptemberében személyesen is ellátogatott Villa Baviera-ra (az egykori Colonia Dignidad). A média felé nyaralásnak állították be a látogatást, és csak később derült ki, hogy a helyszín felkeresése a szerepre való felkészülés részét képezte.

A Colonia Dignidad egy valóságos titkos fogolytábor volt.

A film forgatása 2014. október 2-án kezdődött el Luxemburgban. A stáb dolgozott Berlinben, Münchenben és Buenos Airesben is.