A királynő

Zsceeeka   2016. 04. 16.

Nagyon tetszett a film , A király beszédének megnézése után egyszerűen adta magát , hogy ezt is megnézzük . Nagyon tetszett , Hellen Mirren alakítása csodás , akkor is jó film , ha azért nem minden úgy történt, ahogyan bemutatják.

Bimbi   2015. 10. 18.

tökéletesen hozza azt a hangulatot amit a témától elvártam. komoly, érdeklődést felkeltő dráma. a színészek alakítása profi meggyőző . Reális, magaval ragado történet .

strauboli   2015. 02. 17.

Helen Mirren talán a legnagyobb ma élő színésznő, aki rengeteg féle karaktert hitelesen tud és akar eljátszani. A hűvös Erzsébet is remekül áll neki. (Akárcsak a metrózás :) )

DarkMoss   2016. 03. 28.

Remek film, amit Stephen Frears remek ötletei és Helen Mirren páratlan alakítása tesz igazán jóvá. A történet többé-kevésbé ismert, de sok érdekes részlet kerül nyilvánosságra ebben a történelmi ihletettségű drámában. A királyi család mindig érdeklődés tárgya volt, jó, hogy készült róla egy ilyen film.

csenge   2015. 01. 10.

Nincs még egy film, amelyik ennél jobban, emberibben vagy szebben mutatná be a királyi udvart. Helen Mirren hibátlanul alakítja a királynőt, ami semmi esetre sem nevezhető egyszerű szerepnek. A történet attól lesz igazán érdekes, hogy a történelmet mutatja be. Stephen Frears remek munkát végzett.

Blair mögött az irodájában látható elektromos gitár utal a zenészmúltjára, mikor joghallgatójaként az Ugly Rumours nevű bandában játszott.

(mrarizona)

A királyi rezidencián játszódó jeleneteket 35 mm-es, míg a többit 16 mm-es filmre vették. Az előbbiek sokkal mozisabbak, színesebbek és élesebbek, míg utóbbiak tompábbak, egyszerűbbek.

(ps)

A legdrágább jelenet a skót vidéket pásztázó totál volt, amit helikopterből forgattak.

(ps)