A kolónia

Colonia

Emma Watson 2014 szeptemberében személyesen is ellátogatott Villa Bavierara (az egykori Colonia Dignidad). A média felé nyaralásnak állították be a látogatást, és csak később derült ki, hogy a helyszín felkeresése a szerepre való felkészülés részét képezte.Szerző: hp

A Colonia Dignidad egy valóságos titkos fogolytábor volt. Szerző: hp

A film forgatása 2014. október 2-án kezdődött el Luxemburgban. A stáb dolgozott Berlinben, Münchenben és Buenos Airesben is. Szerző: hp

A kolónia története valós eseményeken alapszik. Szerző: hp

A kolónia Emma Watson 26. születésnapján, 2016. április 15-én debütált Kanadában és az Egyesült Államokban.Szerző: hp

A filmet 2016. február 12-én a Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták. Szerző: hp

A kolónia premierje 2015. szeptember 13-án volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A filmet meglehetősen negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon mindössze 28 százalékon áll (2017. április).Szerző: hp

Emma Watson 2014-ben ellátogatott Villa Bavierába, a hajdani Colonia Dignidadba. Akkor a sajtó azt gondolta, hogy a színésznő látogatása pusztán üdülés, majd csak a film megjelenésével egy időben jöttek rá, hogy Emma Watson éppen következő szerepére készült.Szerző: ps