A kis hableány

The Little Mermaid

1990-es Oscar-díj átadón megkapta a Legjobb eredeti filmzene, a Legjobb eredeti dal kategóriában a díjat. Ugyanebben az évben a Golden Globe átadásán is több díjat elhozott a rajzfilm: Legjobb eredeti filmzene, Legjobb eredeti filmdal, Szerző: JRD

Andresen meséjében a kis hableányt nem nevesítették.Szerző: JRD

Osvald Marika szinkronhangjával Ariel befúrta magát a halhatatlan mesék sorába!Szerző: JRD

Gyakorlatilag innen számítják az úgynevezett Disney-reneszánsz korszakát, mely körülbelül 2000-ig tartott és ebben az időszakban hihetetlen sikerű produkciókat alkotott a stúdió.Szerző: JRD

Műfaja: zenés-romantikus fantasy.Szerző: JRD

Ez inkább helyreigazítás, bár talán tekinthető érdekességnek. A film hazai mozibemutatója 1990. december 6-án volt. Igazából azon töprengek, hogy esetleg a rajzfilm hazai video/DVD-bemutatója szerepel a rajzfilm adatlapján. Számomra a mozibemutató fontosabb. S tisztán emlékszem, hogy gyerekkori emlékeim vannak a rajzfilm kapcsán, 1998-ban már kamasz voltam.Szerző: Attila G.

Hans Christian Andersen dán költő és meseíró 1831-ben megjelent meséje alapján készült a Disney-rajzfilm, tehát 158 éves történetet dolgozott fel. A mese – különösen a mesealak – olyan hatalmas jelentőségűnek bizonyult, hogy 1913. augusztus 23-án a koppenhágai kikötőben szobrot avattak fel a tiszteletére. Ezt a szobrot valószínűleg láthattam is szinte még kisgyerekként – 1-2 évvel a Disney-rajzfilm megjelenése előtt –, amikor Koppenhágában jártam. S úgy emlékszem, hogy Andersent, a meseírót megformázó szobornál le is vagyok fényképezve, amint épp a cipőjét fogom. Családtagjaim említették ezt párszor.Szerző: Attila G.

A hercegnők közül csak Arielnek van gyermeke.Szerző: evlin16

Az eredeti mesének nincsen boldog befejezése amit Hans Christian Andersen írt, ugyan is a királyfi más hölgybe szeret bele.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

Bár ez nem hivatalos információ, de valószínűsíthető, hogy Ariel menyasszonyi ruháját Diana hercegnő esküvői ruhájáról mintázták, amikor 1981-ben hozzáment Charles herceghez. Egy korábbi jelenetben, amikor Eric herceg megpróbálja kitalálni a néma Ariel nevét, a Diana név is szóba jön.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Christopher Daniel Barnes még csak 16 éves volt, amikor megkapta a lehetőséget, hogy Eric hercegnek kölcsönözze a hangját.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Eric herceg valószínűleg rokoni kapcsolatban áll Aurora-val és Phillip herceggel a Csipkerózsikából, ugyanis a jelenetben az ebédlőben látható egy fénykép a falon, amelyen egy olyan pár szerepel, akik nagyon hasonlítanak Phillip-re és Aurora-ra.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Eredetileg Sebastian-nak brit akcentusa lett volna, de végül Howard Ashman producer és dalszövegíró javaslatára jamaicai lett, amely segített megalkotni a Ringat a víz című Oscar-díjas betétdal stílusát is.Szerző: ArpiHajdu és Réci