A kis hableány (1989)

The Little Mermaid

Vélemények: A kis hableány (1989)

JRD   2022. 04. 19.

Disney filmek igazán nagy generációjának egyike...

Manapság a Disney mélyrepülésben van, de közel 100 évig a disney név egyet jelentett a minőségi gyermekfilmekkel, az igényes szórakoztatással. A kis hableány ennek a közel egy évszázados sikernek az egyik remeke. Kedves történet, gyerekkompatibilissé téve. Nem utolsó sorban olyan dallamokkal, melyeket ha meghallunk azonnal átváltunk Sebastianba vagy Arielbe. Az örök kedvenc! Akárcsak a 101 kiskutya, a Hamupipőke, a Csipkerózsika, a Dumbo, A Bambi, Hófehérke és a hét törpe, Pinokkió, Alice Csodaországban, Mary Poppins, Kicsi kocsi kalandjai, Benji kalandjai, Nehéz napok egy Föld nevű bolygón, Elvarázsolt kastély, Csiribí-csiribá...stb... Mindenképpen érdemes a figyelemre sok társával egyetemben! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

dailyfilmsan   2019. 02. 14.

Klasszikus Disney rajzfilm a maga 30 évével még mindig nézheő, szerethető. Atengerek urának legkisebbik lánya engedetlenmint mindenki és ez szüli a kaotikus tetőpontot, na meg persze a szerelem. Személy szerint annyira nem tartom jónak a dalokat benn... több»

indingo   2017. 04. 14.

Egész estés mese, amely kiváló kikapcsolódást nyújt Vannak benne álmok, amiért küzdenek a szereplők. A karakterek viccesek voltak, gyönyörű a mese látványa.

ArpiHajdu és Réci   2017. 03. 03.

Disney TOP10-es

A kis hableány mára egyértelműen a klasszikus Disney-filmek sorába emelkedett, mégis az a jó ezekkel a produkciókkal, hogy annak ellenére, hogy nem mai darabok (hihetetlen belegondolni, hogy A kis hableány például a születésem előtti évben készült) n... teljes kritika»

Mavil   2016. 06. 10.

Igazi Disney klasszikus, egy kedves kis romantikus mese, tele szerethető karakterekkel. Elsősorban természetesen gyerekeknek szól, de még felnőtt fejjel is élvezhető.

MP170506   2017. 07. 31.

Gyönyörű mese. Romantikus, de ugyanakkor tanulságos is, kicsiknek és nagyoknak egyaránt sokat mondó alkotás. Gyönyörű képi világ, aranyos karakterek. Örök klasszikus.

Ms. Akárki   2019. 05. 05.

Ez a mese főleg a zenével lopta be magát a szívembe. Gyönyörű szinte minden egyes dalbetéte. A Vár rám a föld és a Ringató a víz is imádnivaló és gyönyörű. Ariel serdülőkori harcába pedig így vagy úgy minden tini bele tudja magát képzelni.

VvV   2018. 12. 27.

Igazi tengeri kaland, sok-sok élelőnnyel egy kalandos történetben. Látványos és hangulatos történet remek dalokkal.

rainman   2017. 04. 16.

A Disney reneszánsza Az utolsó kishableánytól indult! A mai napig az egyik legnagyszerűbb rajzfilm a széles repertoárjukból! Alan Menken fülbemászó dallamai, a minőségi musicalbetétek, a nagyszerű szinkron, a bájosan giccses történet, mind méltóvá te... több»

Timcsi   2019. 02. 01.

Nem csodálkozom rá, hogy Disney lecsapott a történetre. Sok átvitt értelmű dolog van benne. A története eléggé megható.

KCintia   2022. 04. 18.

Még mindig imádom!

Gyerekkorom egyik kedvenc Disney-meséje (a sok közül...), de még mindig ugyanannyira lehet élvezni szerintem felnőtt fejjel is, mint gyermekként. Egy valami volt, ami engem valamiért picit zavart, az nem más volt, mint a szinkronhangok. Valamiért nem éreztem odapasszolónak őket, de egy kis idő után megszokja ezt is az ember, és tudja élvezni végig a mesét.

hackerjulcsi   2018. 03. 22.

Milyen furcsa, hogy mindenki arra vágyik, ami nem született velejárója: az elérhetetlen. Ariel is talán ezért vágyik a földi létre. Nagyon szép, tanulságos mesefilm, Ursula alakja kicsit ijesztő, de nagyon hatásos.

Csillagpor   2018. 09. 30.

Egyik legjobb Disney mese, bár így újranézve a történet nem éppen friss. Miért mindig hercegbe szeretnek bele a főszereplők vajon. Hogy mutassa titkon a történet a gyerekeknek, hogy az elérhetetlent, lehetetlent hajszolják, arról ábrándozzanak... na ... több»

Leilani   2016. 07. 24.

A kedvenc Disney mesém, Ariel karaktere nagyon közel áll hozzám. A film hangulata varázslatos. Igazi klasszikusnak számít, minden korosztály számára tökéletes élményt nyújt. A film zenéi is kiválóak.

Zsceeeka   2015. 09. 24.

A kedvenc Disney mesém a régebbiek közül, gyönyörű és meghatóü dalokkal. A magyar szinkron kiemelkedő, Oszvald Marika csodás hangján a legszebb az összes nyelv közül. :)

szabomarc   2019. 02. 16.

Nagyon régen láttam, még gyerekkoromban párszor. A történet jó, de néhol elég gagyi és sablonos, bár egy gyerekmesénél alapvetően ez várható is. Nem volt rossz.

Attila G.   2019. 04. 23.

Ringat a víz

Sok mindent leírtak már előttem erről a rajfilmről; ha jól láttam, csupa, csupa pozitív dolgot, amivel igazából teljes mértékben egyetértek. Viszont nem feltétlenül szeretném megismételni a leírtakat. Szeretnék egy kicsit elmélkedőbb hozzászólást írn... teljes kritika»

Loborg   2015. 09. 29.

Gyermekkorom ( és gondolom nem vagyok vele egyedül ) meghatározó élménye volt ez a rajzfilm . Egyszerre vicces és szép történet (nem úgy, mint az eredeti sztoriban).

czigler.nora   2017. 08. 15.

Aranyos mese, bár nem tartozik a kedvenceim közé. Szépek a rajzok, aranyosak a karakterek, és jó zenék is vannak benne. Ez is egy Disney klasszikus, kislányoknak kötelező.

Kazydo   2021. 11. 29.

Kislányként egy ismerős videókazettáját rongyosra néztem, amin ez a mese volt. Ursula a kedvenc gonosz karakterem, Shubert Éva tette tökéletessé a hangjával, de Arielnek sem lehetett volna jobb magyar hangja Oszvald Marikánál, csodásan énekelt. Bele... több»

Vágottszemű   2019. 03. 13.

A története eléggé abszurd, de attól még a gyerekek élvezni fogják. Nincs benne sok logikai dolog, ezért felnőtt fejjel nem valami élvezhető a film, de nosztalgiának jó.

Kis Anna Kinga   2018. 07. 23.

Egész estés mese, aranyos karakterekkel, aranyos zenével és bajos, igazi klasszikus Disneys rajzolással. A szereplők tartanak valahonnan valahová, mindenki kedvelhető, szimpatikus, vicces karakter. Bár a mese mar majdnem harminc éves, mégis időtálló, értéket képvisel, egy élmény.

gyorfigyuri10   2018. 10. 03.

A kis hableány egyértelműen egy örök klasszikus a Disney mesék sorában. Nagyon fülbemászó kis zene a Ringat a víz című dal. Imádnivaló kis karakterek vannak benne, viccesek, szórakoztatóak és szépen ki vannak dolgozva. Ariel pedig káprázatos. Nagyon... több»

oneminute   2018. 07. 06.

Ariel az örök klasszikus. Mindig bajba keveredik, de a kis segítői a legnagyobb csávából is kihúzzák.

fcbnandi   2015. 10. 30.

Szintén gyerekkori nagy kedvenc mese. Annyira jó a története és a karakterek is annyira jók. A zenéit is nagyon szeretem. Már kívülről fújom az összeset. Ez is olyan mese, amit minden gyereknek látnia kell.

[email protected]   2015. 11. 11.

A kis hableány legtunderibb feldolgozása. Nagyon aranyos kellemes szereplőkkel teli édes történet. Amellett hogy mese Igazi története is van. Korosztálytól függetlenül szórakoztató.

szkodvig   2017. 05. 30.

Nem régen láttam,talán 3 hónapja kb. Előtte nem nagyon érdekelt gyerekként sem ám a párom rávett,hogy nézzük meg. Nagyon jó kis mesefilm,nem csalódtam benne. A második részéről azonban ez nem mondható el.

Hedy0809   2017. 02. 01.

Gyerekkoromban tudtam kívülről. A dalokat még most is. :D Gyönyörű rajz,fantasztikus dalok,csodás történet. Az egyik legjobb Disney! :)

fazekasanett92   2016. 11. 28.

A kis hableány egy igazi romantikus mese. Örök kedvencem. Szép és látványos , nagyon jó az animáció, szerethetőek a szereplők, felnőtteknek és gyerekeknek is egyaránt jó kikapcsolódás.

Fildi   2015. 03. 31.

Nagyon aranyos mesefilm, ami időtálló és egész kis gyerekek is nézhetik. Különösen ez a feldolgozás nagyon tetszett és felnőttfejjel is nézhető.