A lé meg a Lola

A lé meg a Lola

Lola rennt

Lola (Franka Potente) és Manni (Moritz Bleibtreu) kapcsolata nem éppen szokványos. Manni pénzbehajtóként dolgozik, legújabb feladata, hogy leszállítson 100.000 márkát, de a metrón berezel a rendőröktől, és a szatyor pénzt a szerelvényen hagyva elszelel. Kétségbeesve hívja fel Lolát, aki azonnal a… Több

Rendező: Tom Tykwer
Forgatókönyvíró: Tom Tykwer
Ország: Németország
Premier (HU): 2000.05.25.

2024.03.10 Tomipapi

Fogd a pénzt, és fuss!

A múlt évezred záróakkordjaként lehet tekinteni erre a filmre. Kis költségvetésből készült. Majdnemhogy a non-professional (amatőrfilmes) kategóriába sorolták. Mégis kultfilm lett belőle! Minden tekintetben tökéletes. A story, zene, operatőri munka, forgatókönyv, színészek stb... Anno jó 20 évvel ezelőtt egy turkálóban találtam rá a DVD-re. Már akkor ledöbbentett a film. Hogyan lehet ilyet összehozni? Ha most valaki elővenné ismét a történetet, és bepróbálkozna a 2024-es filmes stílussal megalkotni, vajon lehetne-e jobbat csinálni? Talán Tarantinónak sikerülne...

2017.07.17 Berto49

Ennyi ötlet, humoros megoldás kevés filmben látható, nekem csak az Amelie jut eszembe. Tykwer, hiába német, remekelt. Szinte az egész film alatt hallható rave zene remekül, fantasztikusan festi alá a pergő cselekményt. Ahogy a pillanatokra feltűnő em... Több

2016.04.05 citizenfour99

Hát ez remek film volt. Fasza kis látványvilág, pörgős történet, néhol ilyen pillangó-hatás effektusokkal, meg nagyon jó zenék. Rég láttam ilyen pörgősre vágott, jó filmet.

2016.09.06 sipiarpi

Pörgős, eszement rohanás a pénzért, a szerelemért. Tetszett, hogy addig indul újra és újra a történet, amíg megoldás nem születik. Plusz pont a mellékszereplők történetének bevillantásáért.

2023.08.15 R9CK3R

A feléig azt gondoltam, ez egy sz*r katyvasz, akkortájt esett le, hogy ez pillangó-hatásos film akar lenni, ilyen szemmel nézve nem volt már annyira rossz! Sokaknak ez igazi mestermű, de nekem valahogy nem volt az... Ez egy tipikus egyszernézős film, legalábbis szerintem!

A vak nő, akitől Manni elkéri a telefonkártyát, Monica Bleibtreu, Moritz Bleibtreu édesanyja. Szerző: SódóGA

A filmben nagyon sok spirál forma látható. Ez a rendező, Tom Tykwer Alfred Hitchcock Szédülés című filmje iránti rajongásának köszönhető.Szerző: SódóGA

A narrátor, Hans Paetsch a legnépszerűbb meseolvasó Németországban.Szerző: SódóGA

Nagyjából 5 hétig tartott, míg találtak Berlinben egy olyan boltot, melynek tulaja engedélyezte, hogy felvegyék a rablási jelenetet.Szerző: SódóGA

Fargo
2014