A Mars szelleme

Ghosts of Mars

A film felvételeit 2000. augusztus 8-án kezdték meg és 2000. október 31-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A film szereplői és a rendező többször is összeszólalkoztak a forgatások alatt, ugyanis a szereplőknek megterhelő volt az, hogy a rendező mindig csak éjjel volt hajlandó forgatni.Szerző: Kóborló

Egyes pletykák szerint az eredeti forgatókönyvben az Ice Cube által alakított Pusztítót Snake Plisskennek hívták volna (ő volt John Carpenter egyik kultikus karaktere az 1981-es Menekülés New Yorkból és az 1996-os Menekülés Los Angelesből filmekben). Csakhogy a karakter jogait a Paramount stúdiónál voltak, és ők nem engedélyezték azt, hogy felhasználják eme karaktert ebben a filmben. Szerző: Kóborló

A forgatást egy teljes hétre le kellett állítani, mert a főszereplőt alakító Natasha Henstridge lebetegedett. A pletykák szerint idegi fáradsága volt, ugyanis két filmet készített egyszerre, és nem bírta az ezzel járó megterhelést.Szerző: Kóborló

Natasha Henstridge az utolsó pillanatokban került a filmhez, ugyanis eredetileg a karakterére Courtney Love színésznőt szerződtették, de ő egy héttel a forgatások megkezdése előtt eltörte a lábát, így másik színésznőt kellett találniuk a készítőknek a szerepre.Szerző: Kóborló

Eredetileg Jason Stathamnek szánták a filmbéli Pusztító szerepét.Szerző: Kóborló

A film rendezője egy interjúban elárulta, hogy miután elkészítette ezt a filmet, teljesen kiégettnek érezte magát, és csak kilenc évvel később érezte újra azt magában, hogy rendezne egy újabb filmet, ez volt a The Ward 2010-ben. Szerző: Kóborló

A mozik 2001. augusztus 24-én tűzték műsorukra az USA-ban. A film költségvetése 28 millió dollár volt, és a felét, alig 14 millió dollárt hozott vissza világszerte.Szerző: Archívum