Az üldözött (2014)

A Most Wanted Man

Berto49   2017. 10. 19.

John Le Carré magyarul is megjelent kémregényéből. A film nézése közben nem kellett kapkodni a levegőért, ráérősen bonyolódik a cselekmény, az iszlám terroristák üldözéséről van szó. Nem tudom, hogy minden kritika mit talált olyan zseniálisnak a néhai Philip Seymour Hoffman játékában, jó volt ugyan – mint egy pók szövögette a hálóját – de semmi különös, rengeteg más filmben sokkal nagyobbat alakított (Capote, Mielőtt az ördög rádtalál.) A halál után minden felértékelődik? Nem érzek késztetést a regény elolvasására, a szerzőt egyébként sem kedvelem.

Borga   2016. 11. 10.

Philip Seymour Hoffman utolsó filmjében is fájóan tökéletes módon formálta meg Günther Bachmann titkosügynök alakját. Minden pillanatát élveztem a filmnek, a vége meghökkentő volt.

Curacao86   2015. 04. 19.

Elképesztően vontatott és unalmas volt. A film lényegi része kb. 110 perc mondhatni de 220 percnek tűnt. Fogalmam sincs John La Carré mit tudhat "írásban", de a könyvjei filmben borzasztóan unalmasak. Hiába volt benne két-három ismertebb nagyobb név, egyszerűen üres maradt az egész film. :(

Ragemarci   2015. 09. 03.

Komótos anti - bond film. P.S.H nagy voltál

zoleykrajcsi   2016. 10. 04.

Az üldözött egy igazán feszült film, amely egy pillanatra sem engedi lankadni nézője figyelmét. Nem egy rövid darab, meglehetősen hosszúra sikerült, de ez nem is baj, hiszen jó a film. Philip Seymour Hoffman alakítását külön kiemelném.

Robin Wright
Grigoriy Dobrygin
Grigoriy Dobrygin
Nina Hoss
Robin Wright
Vicky Krieps
Daniel Brühl
Philip Seymour Hoffman

Az élet közel sem a legjobb, de mindenképp a legkegyetlenebb forgatókönyvíró... több»

John le Carré a hidegháború idején maga is kémként dolgozott a brit hírszerzésnél.

(ArpiHajdu és Réci )

A történet John le Carré 2008-as regényéből készült, az író a film elkészítésében, mint producer is közreműködött.

(Bogi87 )

A filmet Hamburg és Berlin különböző helyszínein forgatták.

(dulkap )