A pankrátor

citizenfour99   2016. 03. 11.

Ez a filmje kevésbé tetszett Arronofsky-nak. Ha a küzdőszellemet szeretné valaki látni nézze meg a Fekete hattyút.

Syracuse   2015. 05. 14.

Mickey Rourke szerencsére sosem volt az a klasszikus akcióhős, akikkel együtt játszik az Expendablesben, minden esetre szerintem ez élete filmje. Nem is tudok mást mondani, aki ennyire jól el tudná játszani a kiöregedő, lányával rossz kapcsolatot ápoló pankrátort.

Dodi   2015. 06. 10.

Szerintem rettenetesen unalmas volt. Időpocsékolás. Nem is értem, hogy kapott ennyi díjat. Ilyen egyszerű történetet bárki kitalál. Darren Aronofsky-tól többet vártam.

harnas1207   2018. 12. 11.

Gyenge és unalmas volt. Önmagába rossz film. Viszont a pankráció világába betekinthettünk és ez a része engem lekötött. Érdekes volt.

szucszoli   2019. 02. 10.

Jó kis film volt ez. Klasszikus karakterdráma. Nagyon jól érzékelteti, hogy ez az ember milyen módon küzd a társadalmi és szociális problémáival. Rouke nagyon jól eladja ezt az ágról szakadt testépítő figurát. Meg úgy alapvetően Aronofsky egy kellő távolságtartással viszonyult ehhez a témához. Érdekes mód pl. nagyon jó pillanatok közé sorolhatók az öltözős jelenetek, amikor azt látja az ember, hogy ez a rengeteg kigyúrt testépítő között már-már mennyire családias a hangulat! Pozitívumai ellenére legalább ugyanennyi hibája is van a filmnek, mivel ez az apa-lánya konfliktus rettentően elcsépelt. Nincs jól megalapozva ez a mérhetetlen ellenszenv és gyűlölet a lány részéről az apja felé, ami hihető, átélhető és azonosulható lenne. Ráadásul roppant idegesítő és életszerűtlen, hogy olyan szintű hisztirohamot kap, mint egy 6 éves gyerek. Egy átlag 8-10 éves gyerek nem viselkedik így, nemhogy egy felnőtt kor szélén álló lány. Lehet, hogy egyszerűen csak rossz instrukciókat kapott a rendezőtől, de mindenesetre a táncos csaj viselkedésével hasonló problémák vannak. Nála megintcsak nincs jól megalapozva az a döntésképtelenség, hogy hogyan viszonyuljon Rourke-hoz. Hol szereti, hol nem. Miért? Valaki, aki hasonlított rá, megerőszakolta? Nem tudjuk és ha találgatni kell, az kellemetlen. Aztán a sztorit illetően is egy picit zavarba ejtő, hogy a szívműtétjét kábé olyan egyszerűséggel letudták, mint egy kullancscsípést. Mindent összegezve, számomra inkább egyszernézős film, de erre az egy alkalomra igen jó volt.

Evan Rachel Wood
Evan Rachel Wood
Mickey Rourke

A film büdzséjének több mint négyszeresét hozta vissza.

(HETEDIK )

Micky Rourke Golden Globe-ot nyert szerepével.

(HETEDIK )

A film 6 millió dollárból készült , s 26,238,243 dolláros bevételre tett szert.

(citizenfour99)