A remény rabjai

The Shawshank Redemption

2016.04.25 Loborg

Hatalmas film, nem szabad kihagyni, nekem egy középiskolai beadandó dolgozat miatt "kellett" megnéznem, ezért azóta is hálás vagyok. Nagy hatással volt rám, a s színészek, a történet és a zene is nagyon maradandó.

2017.05.31 vivikejencikelara

Nagyon különleges film. Ez volt az első alkalom amikor láttam filmben Morgan Freeman-t. Nem bántam meg hogy megnéztem. Igazán értelmes film. A tanulságot ne feledjük, mert az ennél a filmnél is van.

2015.11.20 irongozu

Óriási történet. Végig lebilincselő színészi alakításokkal.

2021.11.10 CsakEgyCsajszi

Hatalmas film nagyszerű színészekkel, a végén pedig egy hatalmas csattanóval. Imádom és rengetegszer láttam már, és fogom is... megunhatatlan!

2018.11.08 iq.csabi

Ez az a film, ami úgy gondolom senkinek nem okozhat csalódást. Többszöri nézésre is alkalmas, a történet eredeti és sajnos az emberi kabzsiság jól mutatkozik benne, hogy mire nem képesek az emberek.

2019.03.25 Vágottszemű

Az elején azt hittem, nem lesz olyan jó, mint ahogy írják, de nem kellett csalódnom. Szinte a legjobb film, amit valaha láttam. Ajánlom megnézni ezt a filmet.

2018.07.10 Kis Anna Kinga

Csodalatos film kitartásról, barátságról, türelemről... Én már a könyvet is elolvastam és azt kell mondanom, hogy a film ez esetben jobb, nem kicsit. Tim Robbins egyszerűen zseniális, de egyben rémisztő is, ahogy kiül néha az a hideg mosoly az arcara... Több

2015.10.30 Niki18

Nekem az egyik kedvenc filmem. Elgondolkodtató, ugyanakkor rendkívül szórakoztató is egyben. Ha ráhangolódsz, nagyon képes két és fél órára megragadni a figyelmedet, észre sem fogod venni, hogy eltelik az idő. Nagyon vékony az a határ, amivel az ízlé... Több

2015.01.25 Mate

Éppen, hogy csak egy hajszál választja el a könyv színvonalától. Olyan mesterien van megírva a forgatókönyv, és olyan hitelesen vannak eljátszva a szerepek, hogy szó szerint a fehér falak és a rácsok között éreztem magam amikor néztem.

2016.05.10 wooderman

Bár a könyv klasszisokkal jobb volt, de természetesen azért ennek a remekbe szabott filmnek is jár az öt csillag.Fantasztikus film,tele reménnyel, érzelmekkel, hű barátsággal.Igazán érdekes film.

2017.05.17 Zoer8993

Íme itt a másik olyan Stephen King könyvadaptáció ami érdemes arra, hogy a legjobbak között legyen. Remek a mondanivalója és iszonyatosan jól összehozták a színészeket a karakterekhez.

2015.02.27 ocso

Megindító, magával ragadó, szentimentális. Jó szereposztás, profi alakítás. Ajánlom mindenkinek.

2017.06.01 szkodvig

Remek kis film,mély történettel és mondani valóval. Nagyon megható film lett,mind a kettő főszereplő remek alakítást nyújt benne és nem csoda,hogy a Number One az IMDB-n.

2016.05.04 raczdavidzsolt

Reménnyel kell tekinteni a jövő felé, soha ne mond azt, hogy soha! Szuper!