A remény rabjai

The Shawshank Redemption

2021.04.28 stewie_griffin_2005

Ez a film áll az első helyen imdb-n, így muszáj volt megnéznem. Nem csalódtam, tényleg 10/10-es film, és ráadásul magyar származású rendezte. Tim Robbins jó színész (nekem 8-ban is jó), kár, hogy nem lett annyira népszerű. És nem kapott Oscar-díjat, mert a Forrest Gump tarolt ‘94-ben (az is 10/10-es nekem).

2017.01.17 Gigi

A könyv és a film is nagyszerű, engem teljesen magával ragadott. Érdemes megnézni a témája, története, jellemrajzok miatt.

2017.04.18 bgnz367

A Halálsoron c. film mellett ez a másik kedvenc Stephen King könyv adaptációm. Érzelmes, és nagyszerű. Szerintem így kell összehozni egy igazán izgalmas élettel teli filmet.

2018.09.23 thejoker

Nagyon jó film volt, nagyszerű színészekkel. Morgan Freeman és Tim Robbins nagyon jó választások voltak a filmre. A film teljesen lekötött, egy percet sem unatkoztam. Érdekes hogy nem kapott díjat ez az alkotás, véleményem szerint megérdemelte volna.

2019.01.04 szabomarc

Nagyon szép történet, jó szereplőkkel, jó megvalósítással. Végig érdekes, leköti az embert, ajánlani tudom mindenkinek.

2023.12.16 Eszter 79

Tegnapelőtt láttam ezt a filmklasszikust. A barátságon kívül sok mindenről szól. Különböző személyiségtípusok bemutatása: vegyük például a börtönigazgatót, aki meglehetősen korrupt és képmutató, bűnözővé tett egy addig becsületes bankárt, és hogy tov... Több

2020.10.27 belavagyok

Ma már ilyen erős filmek nem készülnek. A története rengeteg szereplőt megmozgat, de a mellékkarakterek sem csak kiegészítő szereplők. A két főhős története zseniális.

2018.11.13 De Matt

Remekmű!

Minden idők egyik legjobb filmje, legalábbis az amerikai filmek közül az egyik legzseniálisabb. Morgan Freeman és Tim Robbins csak úgy lubickolnak szerepeikben, ami nem is csoda egy ilyen jó forgatókönyv esetén. A filmnek hatalmas töltete, feledhetetlen üzenete egy életre szóló élmény.

2021.07.06 Kósa Bence

Egy remek Stephen King adaptáció. Szerencsére a jobb feldolgozások közé tartozik. Manapság az jónak számít, ha a közepes színvonalat elérik. Tim Robbins és Morgan Freeman élete alakítását nyújtják, de ehhez a szép filmhez kellett a magyar származású ... Több

2022.04.20 von Hermanitz

A legjobb valaha készült film

A Remény rabjai (The Shawshank Redemption), melynek különleges sztoriját Stephen King írta, remek rendezése pedig a magyar származású Frank Darabontnak köszönhető, a legjobb valaha készült film a mozgókép történetében. Sajnos soha nem kapott Oscart bár 7 kategóriában is jelölték 1995-ben. Ennek oka, hogy sajnos éppen ezen az Oscar-gálán indult a Forrest Gump és a Ponyvaregény is, melyek elhalásztak a Remény rabjai elől minden díjat (bár szerintem mindkettőnél jobb film). Darabont börtönös sztorijának első mozifilmes megjelenése sem aratott óriási sikert, viszont később a DVD forgalmazás beindította a film karrierjét és világszerte óriási sikert aratott. Főszereplői: Tim Robbins (mint a 36 évesen ártatlanul életfogytigra ítélt bankár) és Red (a fiatalon meggondolatlanul rendőrre támadó megismerkedésükkor már 57 éves színesbőrű fickó) sajátos barátságot tárnak elénk. Kölcsönösen tisztelik egymást, a közösen eltöltött 20 évnyi rabság csak azért lesz elviselhető számukra, mert a másikra támaszkodhatnak. A film végén egy briliáns szökés koronázza meg sztorit. Nálam ez az egyetlen 100%-os film.

2019.07.15 ZozArt89

Nagy elvárásokkal fogtam bele a filmbe. Alapból tartok kicsit a Stephen King adaptációktól mert többségük azért nem hozza azt a szintet amit kéne. Ez azonban simán King hangulatot teremt.

2018.03.22 Fortress

A filmtörténet egyik legjobbja, egy magyar gyökerű rendezőtől. Szinte mindenben erős, mindenben lenyűgöző: kiemelkedőek a színészi alakítások, jók a párbeszédek és hiteles a háttérközeg is. Vannak benne fordulatok és a végén zseniális a csattanó.

2016.04.14 D. Shaday

Ugyan nem olvastam a könyvet, de ennek ellenére is lenyűgöző alkotásnak tartom. Morgan Freeman és Tim Robbins karrierjük legjobb alakítását nyújtják, de a mellékszereplők is zseniálisak. A filmvégi fordulat pedig az egyik legjobb, amit valaha láttam.

2020.09.07 szoljhozzam

A legfantasztikusabb és legizgalmasabb, legtartalmasabb film amit valaha láttam. Csak szuperlatívuszokban lehet róla mesélni.