A remény rabjai

The Shawshank Redemption

2018.07.07 LionelMessi10

Remek alkatás, megindító és megható történettel. Remek szíszészi teljesítményt nyújtottak a filmben. Egy zord környezetben mutatja be, hogy az emberiességet minden körülmények meg lehet őrizni. Zseniális lett, aki teheti nézze meg.

2016.10.11 Fahéjgolyó

Nem tudom ez a történet 1994-ben mennyire volt eredeti, biztos jobban mint manapság, de szerintem a mai napig megállja a helyét ez a film a főszereplők alakítása,a film hangulata egészen különleges élményt nyújt.

2019.08.18 Lonka

A nagybetűs FILM. Nagyon gazdag, nagyon tud az érzéseinkre hatni, de mégsincs túlerőltetve. Elgondolkodtató és felzaklató. Izgalmas, de olykor mégis humoros.

2024.03.02 Ultron

Kedvenc

Rengetegszer láttam, egyes részeit kívülről fújom. Nagyon jól megrendezett film, le a kalappal Frank Darabont előtt, aki egyébként magyar származású. Tim Robbins és Morgan Freeman sem A remény rabjai előtt, sem utána nem játszottak ilyen jól. Értékelésem természetesen 5 csillag.

2016.08.29 Szivárvány1

Az egyik legmeghatóbb film amit az utóbbi években láttam. Érzelmes, izgalmas és a színészek zseniálisak. Le a kalappal a készítőknek, akik ilyen zseniális szereplőgárdát szereztek. Ez adja meg az igazi varázsát az egész filmnek. A zene klasszikus és a kedvencem a filmzenék közül amiket hallgatok.

2018.12.13 harnas1207

Ebből a filmből Tom Hanks-t hiányoltam, a főszerep olyan karakter volt amit vele tudtam volna a legjobban elképzelni. Nem az én stílusom, de lebilincselt a történet, nagyon tartalmas volt. Bevallom én csodálkozom azon, hogy sok független lista alapjá... Több

2015.06.17 Dodi

Nagyon megható, kiváló alkotás. Nekem nagyon tetszett a története, a színészek. Kiváló film!

2022.03.30 Coyote

Börtöndráma az életről

Kedvenc filmjeim sorában bronzérmes, azaz harmadik helyezett, a magyar származású Frank Darabont 1994-es börtöndrámája, melyet Stephen King művéből készített. Nagyon jó a sztori, kiemelkedő a script és zseniális a rendezés is. Ami azonban igazán sikeressé teszi ezt a filmet, az a két főszereplő, Tim Robbins és Morgan Freeman kivételesen jó játéka. A sztori 1946-ban kezdődik, amikor a legfőbb karakter, Andy Dufresne (Tim Robbins) egy átlagos bankárként ártatlanul börtönbe kerül. Ítélete, melyet felesége (és annak szeretője) megöléséért szabnak ki rá: életfogytig tartó szabadságvesztés. Nyomon követhetjük sorsát és barátságát Reddel (Morgan Freeman), majd hányattatásait a börtönviszonyok között, végül zseniális szökését 20 évnyi rabság után. Megismerünk emberi sorsokat, remek karaktereket és egy különleges ember életét. Andy harca a kegyetlen börtönigazgatóval tanulságos és érdekes "adalék" a sztorihoz. Nagyon sokszor láttam ezt a filmet, és furcsa módon minden alkalommal nagy hatást gyakorolt rám. Értékelésem: 100%. A legjobb valaha készített filmek egyike, annak dacára, hogy nem kapott Oscart.

2017.12.09 Greeta

Életem legjobb filmje, ki merem jelenteni és ennél jobb filmet se fogok többé látni ezért igyekszem elég sűrűn megnézni. A történetéről oldalakon keresztül lehetne írni...

2019.03.28 MidoD7

Nem jött úgy át

Számomra túl sablonos, túl unalmas volt az egész. Sajnos inkább arról volt itt szó, hogy nem ütötte meg azt a mércét stílusban, ami az én ízlésemnek megfelelt. Másoknak ettől függetlenül még tetszhet.

2019.01.22 Timcsi

Tényleg a legjobb filmek sorához tartozik. A története magával ragadja az embert, beszippant és nem ereszt. A vége pedig egyenesen zseniális.

2020.01.07 petraszab

A NAGYBETŰS FILM. Belőlem hihetetlen érzelmeket váltott ki, van, ahol elborzad az ember, másutt nevetésben tör ki, vagy épp könny csordul ki a szeméből.

2018.03.30 Scriptor

Az egyik legjobb film, amit valaha készítettek, ráadásul magyar rendezővel. Nekem nagyon tetszett, valódi filmélmény. Simán 10 pontos, nem véletlen, hogy jó ideje vezeti az IMDb -n a népszerűségi listát.

2017.10.21 kevelin

Nagyon jó film volt bár nem értem sokan miért tartják őrületesen jónak. biztosan bennem van a hiba de azért nem volt nagy szám.