A remény rabjai

The Shawshank Redemption

2024.03.30 Master

Az egyik legjobb film, amit valaha csináltak

Ahogyan végigtekintettem eddigi elemzéseimen, illetve kritikáimon (saját honlapomon és itt, a Mafabon is), észrevettem, hogy még egyáltalán nem írtam a filmtörténelem egyik legjobb alkotásáról, A remény rabjairól, noha óriási kedvencem. Most tehát pótlom ezt a hiányosságot. A magyar származású Frank Darabont által megrendezett 1994-es film egy Stephen King-regényre épül, mely eredetileg a Rita Hayworth and the Shawshank Redemption címet viselte még 1982-ben. Cselekményének helyszíne egy amerikai börtön, idősíkja pedig az 1947 és 1967 közötti időszak. Ekkor kerül ugyanis a New England-i Shawshank börtönbe életfogytig tartó időre (de csak 20 évet letöltve) a főhős, Andy Dufrense, akit Tim Robbins alakít a filmben. Andy a börtönben ismeri meg Ellis Boyd Reddinget (Morgan Freeman), aki egyszerűen csak Rednek szólít mindenki, és aki 20 évre igazi jó barátjává válik. A börtönben Andy megtanul harcolni (több-kevesebb sikerrel), majd az igazgató könyvelőjévé válik, és nélkülözhetetlen figura lesz az ottani csalásokhoz. Egy nap konfliktusa támad a gátlástalan Norton igazgatóval, és elhatározza, hogy megszökik. A sztori egyrészt egy különleges barátság története, másrészt pedig egy zseniális szökés és bosszú elbeszélése is. Nem lehet elégszer látni, a filmtörténelem egyik gyöngyszeme. Természetesen 5 csillagos alkotás, amit egyszer mindenkinek látnia kell.

2017.10.16 Lamboh

Morgan Freeman milyen fiatal volt még itt :O Zseniális színész. Ő általa általában mindig garantált a siker. Itt sincs ez másképp. A valaha készült egyik legjobb film ez, amihez rengeteg hozzátesz.

2020.10.01 elekm90

Egy monumentális Stephen King történet remekül megfilmesítve Frank Darabont által. Annak ellenére, hogy alapvetően dráma, összességében mégis egy nagyon felemelő filmélmény. Thomas Newman zenéje pedig már csak hab a tortán.

2018.04.09 Szilonka

Egyszerűen annyi minden történik a filmben és annyira mély, annyi karaktere van, hogy nem is tudom, ember hogy képes ilyet írni. Valakinek egy életen át sem sikerült.

2016.10.14 MP170506

Hihetetlenül jó film, nagyon megindító és véleményem szerint hozza a könyv színvonalát. A szereplők nagyon hitelesen alakítják karakterüket, a forgatókönyv nagyszerű, egyszerűen kiváló!

2015.01.23 babsy88

Egyik kedvenc filmem, amit már jó néhányszor megnéztem, de újra megnézném. Egyszerűen megunhatatlan.Karakterek jól kidolgozottak. A történet minden korosztály érdeklődését felkelti. Csillagos ötös!

2018.07.18 Norbert93

Kicsit féltem attól, hogy egy túlértékelt filmet fogok megnézni, de a film első felében rádöbbentem, hogy nem véletlenül áll az IMDB csúcsán. Film a barátságról, az emberségről és a reményről. Hibátlan alkotás.

2015.02.16 Yosihiro

Azt Hiszem Tim Robins egyik elgjobb alakításával elkészült remekmű ami nemcsak filmben de könyvben is mérföldő :) Olvasni és nézni is ajánlani tudom mindenkinek :)

2019.03.14 Puncs

Vitathatatlanul nagyszerű alkotás, nekem ez az egyik kedvencem. Az ember nem is gondolná, hogy Stephen King regénye alapján készült. A jól megírt forgatókönyv tele van lebilincselő jelenetekkel és párbeszédekkel. Szinte minden mondata filozófiái élet... Több

2017.10.24 Bazzzsi

Remek, tartalmas film. Stephen King szereti a börtön és az ártatlan elítélt témát. Örültem, hogy ez földhöz ragadtabb lett, mint a Halálsoron. Rengeteg meglepetés és kiváló karakter van a filmben, nem lehet nem szeretni.

2018.04.22 TomÁcs

Elképesztően megindító film, amely hatalmas filmélményt tud adni. Egy érzelmi kavalkád az egész, amiben hol sírunk, hol nevetünk, hol csak bámulunk magunk elé.

2018.11.17 VvV

Megpróbáltam hibákat keresni a filmben, de nem találtam. Annyira mesterien van felépítve, hogy az hihetetlen.

2020.10.20 Ildikó Bacskai

Börtönregény

Erre a filmre is Thomas Newmann zenéi miatt akadtam rá, Tim Robbins ne a kedvenc színészem, de ebbe a szerepbe tökéletesen passzolt a stílusával, megjelenésével. A történet nagyon tetszik , a környezet megjelenítése és a negatív szereplők megformálása is. 4-6szor néztük újra.

2018.07.09 Norbi

Világklasszis, egy olyan film, amit ha az ember egyszer megnéz, akkor örökre megjegyez bizonyos jeleneteket. Nem kétségkívül érdemli meg az elismerést.