A Royal Palace hősei

A Royal Palace hősei

La guerre du Royal Palace
Videók

A második világháború idején a franciaországi luxusszállók legnagyobb részéből német katonai főhadiszállás lett. A náci hírszerzés által lefoglalt hotelbe tart Francios, a szállodatulajdonos kétszínű bátyja, hogy színészként szórakoztassa a megszálló németeket.… Több

Forgatókönyvíró: Claude-Michel Rome, Stéphane Freiss
Ország: Franciaország
Premier: 2012.09.15.

2019.09.11 Zoltan Georgius Mayer

Katharsis

Láttam a filmet magyarul a Filmbox tv-csatornán (UPC) többször is. A szovjet filmek soha nem voltak képesek egy jó idő után a második világháború szereplőit mindkét oldalon humorosan ábrázolni (francia/német). Talán még a magyarok a "Tizedes és a többiek"-ben. Még egy hasonló film ismert, a "Hallo, hallo!" - a "Csengetett Mylord?" (You Rang M'Lord" egyes szereplőivel. Ez is katharsis. (Meg az is, hogy szovjet katonai TÁNYÉR- ÉS TANK-SAPKÁKAT árultak (hamisakat egy idő után) nemcsak a pesti Váci ulicán, hanem világszerte is -. Az ókorban még koponyából ittak. nyájából ittak a győztesek... bCSAK SZELIDÜL AZ EMBERISÉG - HÁLA AZ ATOM-BOMBÁNAK?.)

2017.09.21 grigoriy1rem

Nem igazán tudtam ráhangolódni a filmre, pedig ez a fajta humor nekem igazából mindig is bejött. Ennek ellenére mégis egy kissé erőltetettnek és idétlennek éreztem, amolyan régi vágású ripacskodásnak.

2019.07.05 spyro74

Alapjában véve nem egy rossz film, igazán ötletes és a karakterek is egész jól ki vannak találva. Engem viszont a sztori egyáltalán nem fogott meg. Ezt nagyon sajnáltam, mert elég sok ötlet volt benne.