A tolmács (2005)

The Interpreter

belavagyok   2020. 10. 26.

Nem igazán kedvelem a politikai filmeket, de ez teljesen lekötött. Végig izgalmas volt. Jó film.

indingo   2017. 11. 09.

Nagyon jó kis film, előre nem tudja az ember, hogy ki hazudik és ki áll a dolgok mögött, majd egyszerre minden összeáll, bár talán kicsit sok volt, ez az eljátsszuk a merényletet dolog.

rbernadett   2015. 09. 08.

Semmi extra, egyszer nézős politikai thriller. Viszont az mindenképp érdekes, ahogy ezek a tolmácsok végzik a dolgukat.

Greeta   2017. 12. 10.

Izgalmas film, különleges szereposztással. A vége nekem egy picit homályos egy kicsit túlcsavarták. A tolmácsot minek is kellett bevonni a dologba??

Bizsu82   2015. 04. 23.

A film kategóriája valóban nehezen meghatározható, de egy rendhagyó hangulatú, különleges film. A film végig érdekfeszítő, izhgalmas és sejtelmes, nem unatkoztam rajta.

Curacao86   2015. 02. 01.

Nicole Kidman és Sean Penn párosa körül izzik a feszültség ebben a remek politikai thrillerben.

achyles77   2016. 02. 22.

Nagyon jó színészek, és persze Pollacktól már megszoktam, hogy nem csinál rossz filmet, de ennek ellenére ezt akkor is egy viszonylag gyengébb alkotásnak érzem. A történet nem volt különösebben izgalmas. Bár az alapszituációból sokat ki lehetett volna hozni, de valahogy a végére mégsem sikerült igazán.

Sean Penn
Nicole Kidman

Sydney Pollack először Naomi Wattsot szerette volna a főszerepre, de ő lemondott róla, mert tudta, hogy Nicole Kidman, akivel jó barátságban áll, jobban szerette volna azt.

(kázsé)

A filmet betiltották Zimbabwe-ban.

(kázsé)

Ez az első film, amit ténylegesen az ENSZ főépületében forgattak.

(kázsé)

Az ENSZ-ben készült felvételeket hétvégén készítették.

(kázsé)

Nicole Kidman egy időre abba kellett, hogy hagyja a forgatást, hogy további jeleneteket forgasson a Stepfordi feleségek c. filmhez.

(kázsé)

A "Matobo" egy zimbabwe-i nemzeti park neve.

(kázsé)

Ez Sydney Pollack utolsó filmje.