Adéle és a múmiák rejtélye

Adéle és a múmiák rejtélye

Les Aventures extraordinaires d'Adèle Blanc-Sec

1912-t írunk. Adéle Blanc-Sec, a rettenthetetlen ifjú riporter ég a tettvágytól. Képes bármeddig elmenni azért, hogy véghezvigye céljait. Ha a helyzet úgy kívánja, akár Egyiptomig is elhajózik, hogy különféle méretű és formájú múmiákkal mérje össze erejét. Mindeközben Párizs polgárain lassan eluralkodik a pánik. A Természettudományi Múzeum egyik emelvényén egy 136 millió éves Pterodaktilusz tojás rejtélyes körülmények között kikel, az óriási ősmadár pedig folyamatos rettegésben tartja az égből a francia főváros rettegő lakosait. Ám e szörnyeteg is kevés ahhoz, hogy Adéle Blanc-Sec kisasszony zavarba jöjjön, kinek eddigi kalandjai is számos meglepetéssel szolgáltak már az izgalmak kedvelőinek.

Rendező: Luc Besson
Forgatókönyvíró: Luc Besson, Jacques Tardi
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 2010.09.09.
Jean-Paul Rouve

2017.11.02 Artemisia

Kellemes, üdítő vígjáték, végig vicces és bájos, a nagy madár és a múmiák nagyon jópofák:-) Szerintem beillik Luc Beson filmjei közé.

2015.03.12 acey

Nehéz elhinni, hogy ezt a filmet is Luc Besson rendezte, szinte alig viseli az ő keze munkáját. Mindamellett amennyire jól néz ki ez a film, annyira középszerű is a története. Próbál menő maradni, főleg a karakterek kidolgozásában, de a gyenge színészi játék, valahogy lehúzza az egész ötletet.

2016.08.02 Alphik

Sajnos nem hozta azt, amit vártam tőle, nem igazán volt szórakoztató, sem izgalmas. Csupa kliséből összetákolt jelenet, amin eléggé eluntam magam. Nagyon sajnálom az egészet.