Amerikába jöttem

Amerikába jöttem

Coming to America

Akeem (Eddie Murphy) egy kis afrikai ország hercege, mindene megvan, amire csak vágyhat. Egy valamit azonban nem kaphat meg, ugyanis nem talál olyan nőt, aki csak magáért szereti és nem pénzéért. Mivel sürgősen meg kéne nősülnie, barátjával együtt Amerikába költöznek, ahol… Több

Rendező: John Landis
Premier (HU): 1989.08.03.

2020.08.30 sammy88

szegénység vs gazdagság és egy kis meki

A sztori nem kimagasló de mégis van benne valami amiért már gyerekként tetszett. Eddie Murphy alakítása nekem ebben is tetszett és amiért elkészült a film az meg is valósult. Egyszerűen szórakoztatni.

2017.10.30 indingo

Egy kedvelhető vígjáték, ahol még Eddy Murphy sem volt egy nagy ripacs. Olvastam, hogy készülőben van a második rész, aminek már 1990-ben kész volt a forgatókönyve.

2019.03.30 Puncs

Már annyiszor láttam, hogy kívülről fújom, örök kedvenc. Remek kis vígjáték Eddie Murphy fénykorából. Ma már igazi klasszikusnak számít, igaz, a romantika része kicsit sablon, de a mai vígjátékokat simán veri. Ami nekem külön tetszett, hogy Eddie Mur... Több

Bohókás,meseszerű,és vicces.Tanulsága persze van,és mondanivalója is,de nem kell komolyan venni egy percét sem.Eddie Murphy jobb filmjei közé tartozik.Vígjátékként kitűnő szórakozás.

2016.11.13 goat2000

Ez egy nagyon jó vígjáték. Eddy Murphy egyik legjobb filmje. Nagyon jól adja a nyolcvanas évek hangulatát. Többször láttam már, de bármikor megnézem szívesen újra.

A két hajléktalan, akiknek Akim herceg pénzt ad, nem más, mint, Randolph Duke és Mortimer Duke a Szerepcsere című fimből. Ebben az Eddie Murhphy által megformált Billy Ray Valentine felelős azért, hogy a Duke fivérek elveszítik a vagyonukat. Mindkét filmet John Landis rendezte.Szerző: Puncs

A film promóciós dalát, a ,, Coming to America"-t a The System írta és adta elő.Szerző: LionelMessi10

39 millió dollár költségvetésű film, ami nagyon magas, 288,7 millió dolláros bevételt produkált.Szerző: LionelMessi10

1988-ban a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

(2017. 10. 02.)
Bekuckózós hideg estéken nagyon jól meg tudja melengetni a kis lelkünket ez a fim még ennyi év után is.

8/10 Több