Amerikai szépség

American Beauty

2016.10.23 Szivárvány1

Nagyon fiatal voltam amikor először a kezem ügyébe került ez a film és nem is igazán tetszett. Még nem volt meg a hozzá való eszem, ha szabad így fogalmaznom. Nemrég néztem újra és mostmár megértettem, hogy mi ezt a nagy kultusz körülötte. A színészek pedig nagyon jól el lettek találva szerintem.

2019.04.06 MidoD7

Keserves kínlódás volt az egész. Lesütött szemmel néztem egyik-másik jelenetet. Azt se tudtam eldönteni, hogy most sírjak vagy nevessek. Az alapötlet még talán nem is lett volna túl rossz. De ez a színészi játék nagyon nem tetszett.

2015.05.03 Zsceeeka

Elég kemény film, nehezen emészthető. Tabukat döntöget, de olyan tabuk ezek, amik nem is annyira tűnhetnek távolinak. Kihagyhatatlan film, Spacey tökéletesen játssza a szerepét.

2018.12.10 De Matt

Szépség

Óriási alkotás. Én általában sokkal többre tartom az európai vagy ázsiai filmeket, mint a hollywoodi produkciókat, ám ez a film benne van a Nagykönyvben. Épp az fogott meg benne, hogy azt a típusú amerikai polgárt veszi górcső alá, akinek mindene megvan, de rém unalmas az élete. Ezért a főszereplő felrúgja az addig nevetségesen (vagy fájdalmasan?) sivár életformáját, és elkezd ÉLNI! A cím pedig szerintem valójában nem arról a lányról szól, akibe pillanatnyilag belehabarodik, hanem az élet szépségeiről, azokról a dolgokról, amelyeket észre kell vennünk magunk körül. A befejezés is telitalálat. Azt sugallja, hogy mindennek ára van, a lázadásnak pedig következményei is lehetnek! Sam Mendes nagyszerű rendező, Kevin Spacey pedig szenzációsan alakít. Kár, hogy utólag kiderült róla, hogy emberileg nincs éppen a helyzet magaslatán, ezt azonban el kell választanunk a művészetétől (vagy nem?).

2016.02.08 doroffee

Ez egy nagyon brutálisan őszinte film, zseniális szerkezettel és ritmussal. Tökéletesen bemutatja azt, hogy mennyire más az, amit mutatunk magunkból, vagy amit a társadalom elvár tőlünk, mint ami lehet bennünk.

2015.09.29 Loborg

Igazi klasszikussá vált ez a groteszkba hajló dráma , sokáig belefészkeli magát a hangulat az ember fejébe és nem csak egyszer nézős . Kevin Spacey nagyot alakít benne.

2017.05.23 vivikejencikelara

Nagyon jó film. Megköveteli az érett gondolkodást, úgy hiszem. Érdekes, feszült pillanatokat tartogatott. Semmiképpen nem hagynám ki, érdemes megnézni. Szuper jó a befejezése.

2016.02.05 Adepto

Ez volt életem első olyan filmje, amit majdnem kikapcsoltam, mert úgy gondoltam, hogy csak az időmet pazarlom. Ám erőt vettem magamon és azt mondtam, nem tudok úgy vélemyényt mondani róla (legalábis én nem szoktam), hogy nem láttam végig. Jól döntött... Több

2016.10.24 jencike1985

Különleges történet hatalmas szereposztásokkal. Ez a film számomra nagyon meghatározó és kétségbeejtő volt. Igazából lehet rengeteg ilyen történik meg igazából is engem nagyon elgondolkodtatott. 4 csillag.

2017.01.21 Gábor Rózsa

Sötét film és melankolikus. Nekem tetszett. Ha meg kéne fogalmazni, hogy milyen is ez a film akkor egy szürkés, dohos pincéhez hasonlítanám, amibe valami rózsaszínöröm keveredett. Van egy erős vágy, amit kíváncsian várunk, mi nézők, hogy hogyan ... Több

2015.06.11 macskulare

Ez milyen nagy film! Kevin Spacey nagyot alakított,a másik ilyen filmje amit bírtam a "Förtelmes Főnökök"! Ez a film kissé az amerikai társadalom parodiája is, mintha egy tükröt mutatna neki. Szerintem ezért nem lett odaát népszerű, mert a valóságot tükrözi. A színészi munka remek, a zene meg zseniális! :)

2015.05.25 zsanett0820

Ez az egyik kedvenc filmem! Gyakorlatilag bármikor meg tudnám nézni. A történet zseniális, és mindezt megspékelték a jól kidolgozott karakterekkel, és nem elhanyagolható tény, hogy ehhez hozzájárult a színészek remek játéka is. Emellett a film zenéje sem egy feledhető alkotás.

2015.03.01 pisti18

Még másnap is ezen a filmen gondolkodtam, elég nagy szavak hangzanak el a filmben, amiken érdemes elgondolkozni, sőt magán a történeten is. Elképesztő csavarok vannak benne, és nagyon jól megoldották ezt hogy odadobják a nézőnek az alap lényeget mint... Több

2015.02.21 oneminute

Mondhatni kultusz film az emberi gyarlóságról. Amikor először láttam nem értettem mit akar mondani, majd felnőtt fejjel néztem meg még egyszer, akkor világosodott meg minden. Érdemes rá időt szánni!