Kalinka

Kalinka

Au nom de ma fille

Adre Bamberski mindössze igazságot szeretne a felkavaró körülmények között elhunyt lányának, Kalinkának. A feltételezett gyilkos utáni huszonhét évnyi nyomozást követően Bamberskinek lehetősége nyílik arra, hogy a rácsok mögé dugja az elkövetőt. Igaz történet alapján.

(hp)

Rendező: Vincent Garenq
Forgatókönyvíró: Julien Rappeneau, Vincent Garenq
Ország: Németország, Franciaország
Premier: 2016
Marie-Josée Croze
Marie-Josée Croze

2023.08.14 dandelion1983

Megdöbbentő film, az eleje után teljesen másra számítottam. Nagyon szomorú, hogy ez megtörtént, és megtörténhet ilyen. Szerintem érdemes megnézni.

2023.08.01 Ahoj poplacsek

Daniel Auteuilt pont a minap láttam egy rém gyenge filmben, jó volt kiköszörülni a csorbát most ezzel a darabbal. Megtörtént esemény feldolgozását látjuk, és nem olvastam utána, de az a benyomásom, hogy eléggé követhették az eredeti események folyás... Több

2023.03.08 De Matt

Megharcolt igazság

Kitűnő film arról, hogy az életben ért vérlázító igazságtalanságokat és a nyilvánvaló hazugságot nem szabad elnézni. Lánya tragikus elvesztése után az apa, Bamberski (Daniel Auteuil) 27 éven keresztül kitartóan nyomoz a gyilkossági ügyben, és végül tettét siker koronázza. Nagyszerűek a színészi alakítások, a film pedig több ok miatt is elgondolkodtató. Egy olyan világot mutat be, amelyben az igazság nagyon nehezen kerül a felszínre.