The Andromeda Strain
Berto49

Lezuhan az amerikai hadsereg egyik katonai mûholdja Új-Mexikóban. Egy speciális kutatócsoport kezdi vizsgálni a szerkezetet, és egy halálos, új vírust fedeznek fel rajta. Az ismeretlen vírus gyorsan mutálódik. Ha kijut a bázisról, végveszélybe sodorja az egész emberiséget.

(alexxx)

Forgatókönyvíró: Nelson Gidding
Zene: Gil Melle
Premier (HU): 1973.07.05.

2021.10.21 BoBamburg

Akárcsak a könyv, a film is az egyik legnagyszerűbb sci-fi. Michael Crichton amúgy is az egyik kedvenc írom, és az androméda törzs benne van tőle a top 3-ban, ezért féltem, hogy a film nem tudja hozni azt a szintet, teljesen szépen helyt áll.

2021.04.29 Yosihiro

Az Androméda-törzs

Ez a film a maga idejében biztosan jónak számított. Mai szemmel nézve kicsit unalmasnak tűnhet, de azért vannak benne olyan képkockák, részek, amik – azt hiszem – megállják a helyüket még ma is. A film zenei, hangi effektjei kicsit idegborzolósak,... Teljes kritika

2017.04.22 Berto49

Chrichton könyv alapján készült igen jó sci-fi, megőrzésre "archiváltam". Ugyanúgy tetszett, mint valamikor a hetvenes évek elején a moziban. A zöld valamikre emlékeztem, de másra nem. Végig lekötött, nem hiányzott a manapság divatos és követhetetlen... Több

2015.10.12 papaja

A film születésének idején nagyot durranhatott képi megjelenése folytán, napjainkban kicsit divattjamúltnak gondolom, olykor megmosolyogtam az effekteket, de a vágás önmagáért beszél. Szerintem ez egy remek alkotás, kiváló csapattal a háttérben és ma is élvezhető.

2015.05.25 grufa

A regény is remek, mely alapján a film készült, de az adaptáció is igazán jól sikerült!

A 15. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban 1971-ben. Szerző: dulkap

Az eredeti szinkronos filmben elhangzó mondatot ("Let's go back to the rock and see it at four forty") az Apollo 440 - "Ain't Talkin' 'Bout Dub" c. számából mintázták.Szerző: citizenfour99

A forgatókönyvíró, Nelson Gidding győzte meg a rendezőt, Robert Wise-t, hogy az egyik tudós nő legyen.Szerző: citizenfour99

A számítógépes error ''601'' a rendszerben egy utalás a ''1202''-es hibára, ami akkor történt, mikor az első Hold objektumot szerették volna megvizsgálni.Szerző: citizenfour99